جزئیات تعیین شهریه پیش دبستانی‌ها اعلام شد

به گزارش ممتازنیوز، فرشته حشمتیان با تشریح جزییات شهریه مراکز پیش دبستانی با بیان اینکه پیش دبستانی پایه و فنداسیون دوره‌های رسمی آموزش است و از اهمیت بالایی برخوردار است گفت: سازمان بهزیستی بر اساس تفاهم نامه‌ای که با آموزش و پرورش دارد مکلف است در خصوص شهریه پیش دبستانی‌ها بر اساس قوانین و مقررات آموزش و پرورش باشد و یکسال هم از مدت این تفاهم نامه باقی مانده است.
وی با بیان اینکه این مراکز موظفند مجوز فرد را از آموزش و پرورش دریافت کنند افزود: بخشی از مراکز پیش دبستانی که در مدارس غیر دولتی فعال هستند به صورت ضمیمه ثبت نام می‌کنند، بخشی به صورت مستقل فعالیت دارند که به صورت کاملا غیر دولتی اداره می‌شوند و بخشی نیز در مدارس دولتی و ضمیمه این مدارس … اما به صورت غیر دولتی فعالیت می‌کنند.
حشمتیان عنوان کرد: بر اساس نوع فعالیت مراکز، پیش دبستان‌هایی که به صورت مستقل باشند شهریه آنها برابر با شهریه مقطع ابتدایی همان منطقه محاسبه می‌شود اگر دانش آموزان که از مدارس غیر دولتی به صورت ضمیمه ثبت نام می‌شوند شهریه آنها معادل ۸۰ درصد شهریه همان واحد آموزشی است.
وی در خصوص مراکز پیش دبستانی که در مدارس دولتی ضمیمه شده‌اند که بر اساس نرخ فضای مورد اجاره از سوی کارشناس رسمی دادگستری معین می‌شود همراه هزینه‌های جاری اعم از فضا، تجهیزات، حقوق کارکنان و بیمه مربیان محاسبه می‌شود.
رییس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش عنوان کرد: شهریه مراکز پیش دبستانی که به صورت ضمیمه مدارس دولتی هستند، بر اساس فضایی که در اختیار دارند ممکن است متغیر باشند و با توجه به اینکه موسسین مدارس غیر دولتی این فضاها را اجاره می‌کنند لذا شهریه‌ها متفاوت است.

تا این لحظه ۵نظر ثبت شده
 1. علیرضابرمور گفت:

  بااحترام
  اگرچنانچه دوره پیش دبستانی جز دوره های اجباری وضروری میباشد بنابراین پرداخت شهریه نوعی توهین به مردم است.ونه اگر اجباری نیست چرا مردم را مجبوربه ثبت نام وپرداخت شهریه تحصیل کودکانشان میکنید .پس چرا از دوره های مقطع بالاتر(ششم)۶برابر بیشتر صهریه نمیگیرید.
  پس معبوم شد که نوعی کارآفرینی (بهتربگم درآمدزایی)برای مربیان مهدکودک ها که با پرداخت پول مدرک برایشان صادر نموده ومجبور به ایجاد درامد ازخون مردم شده اند.

  یک کلمه خونآشام ازجنس دولت

  • علیرضابرمور گفت:

   بخاطر عدم امکان ویرایش،کلمه های زیر

 2. bahar گفت:

  من ک متوجه نشدم شهریه بالاخره چقدره

 3. صدیقه مقدوری گفت:

  شهریه روستامهدهای مازندران بسیارکم است

 4. مرادی گفت:

  خود نگارنده متوجه نتیجه متنش میشود ؟
  در ضمن اگر کسی مبلغ را بخواهد جه جیزی از این متن نصیبش میشود ؟واقعا که….

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ