جزئیات دور دوم کنسرت محمدرضا شجریان به همراهی برادران پورناظری در آمریکا +پوستر

۳۰م دیماه ،

موسیقی ایرانیان – ندا انتظامی: دور دوم تور کنسرت محمدرضا شجریان استاد مطرح و بنام موسیقی ایران با همراهی تهمورس و سهراب پورناظرى با عنوان Colors of Transcendence (دلبر صنم) با همراهی ارکستر سازهای نوین از ۲۳ بهمن ماه در آمریکا آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، دور اول این تور از یازدهم آذر در شهرهاى تورونتو آغاز شد و سپس در شهرهای منترال، ونکوور و کل گرى کانادا به پایان رسید که قسمت اول این کنسرت شامل اجرای قطعه «نور» ساخته تهمورس پورناظرى شامل بداهه نوازى و بداهه خوانى محمدرضا شجریان در مایه نوا و بیات زند با اشعارى از فریدون مشیرى و هوشنگ ابتهاج و همنوایى تار کمانچه تنبک و دف بود، بخش دوم کنسرت هم با قطعه «سفر» آغاز شد و در ادامه با بداهه نوازى سازهاى «باربد»، «دل ودل»، «شهنواز» با همراهى «شه‌بانگ «و «وا‌تر درام» موسیقى هایى از ایران، ایرلند و بلوگرس أمریکا ادامه یافت. بخش سوم نیز اجرای قطعه «برسماع» ساخته سهراب پورناظرى اثرى براى ارکستر زهى و تنبور بود و در پایان این کنسرت با اجرای آهنگهای «دلبر صنم»، «زخم»، «از عشق و از عشق گفتن» ساخته و تدوین تهمورس و سهراب پورناظرى با همکارى آهنگساز برجسته امریکایى دیوید گارنر براساس اشعار نظامی مولانا سعدی سمین بهبهانی و باباطاهر همراه بود.

در کنسرت دلبر صنم که توسط کمپانی Mystic World Music برگزار شد، هنرمندانی از شش کشور به همنوازی سازهای ابداعی محمدرضا شجریان در کنارسازهای کوبهای پرداختند.

در این کنسرت استفنی بیبو، دیوید ریدر، فلیپ برازینا با سازهای (دل و دل)، ایون بوتمر (دل و دل آلتو)، شین کاراسو، جوان دمارس (شهنواز)، آندره گورباتنکو (شهبانگ) در کنار نوازندگان گروه شمس؛ تهمورس پورناظری (تار، ساغر، باربد)، سهراب پورناظری (کمانچه، تنبور و شهرآشوب)، شهاب پارنچ، حسین ذهاوی و روبین واسی با سازهای کوبه‌ای به نوازندگی پرداختند.

یکى از ویژگى هاى بارز این برنامه از دید مخاطبین در دور اول کنسرت ها، روند موسیقی و گروه نوازى آن بود که هیجانى مضاعف براى بینندگان در برداشت.

لازم به ذکر است که دور دوم تور کنسرت‌های استاد شجریان از ۲۳ بهمن از شهر اورنج کانتی آغاز و تاسوم فروردین در شهر برکلی ادامه می‌یابد.

منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir


موسیقی ایرانیان
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *