جزئیات طرح ۱۱ ماده‌ای ساماندهی بازار ارز

منتشر شده در پرتال خبری ممتاز نیوز lبه نقل از منبع ذکر شده در خبر

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن تشریح شرایط اقتصادی کشور اظهار نمود: این کمیسیون طرحی را برای ساماندهی بازار ارز در سال اقتصاد مقاومتی با محوریت تولید ملی در ۱۱ ماده در دست بررسی دارد.

به گزارش تفسیری مشرق lبه نقل از ایسنا ،ارسلان فتحی‌پور با بیان این مطلب افزود: در این طرح محدودیت‌هایی برای ارز و ثبات بازار اقتصادی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بر همین اساس سعی داریم تولید، مواد اولیه، کالاهای واسطه‌ای و استراتژیک را lبه گونه‌ای در این طرح بگنجانیم که بر مبنای آن وزارت جهاد کشاورزی ظرف مدت یک سال همه نیازهای کشور را تولید کند.

فتحی‌پور اظهار نمود: وقتی این پتانسیل و ظرفیت در کشور وجود دارد چرا باید lبه دنبال واردات و عدم تثبیت در قیمت ارز باشیم که نتیجه‌ی آن دل‌نگرانی در میان مردم است؟

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: باید مسوولین lبه وعده‌هایی که lبه مردم می‌دهند عمل نمایند تا این‌گونه نتیجه‌ی عمل نکردن آنها lبه وعده‌هایشان را در شرایط اقتصادی شاهد نباشیم.

وی خاطرنشان نمود: کمیسیون در نظر دارد که گرانی و تورم را سبب‌یابی کند و نیز بداند که این ارزها را چه کسی وارد بازار نموده و در این صورت چرا با آنها برخورد نشده است.

فتحی‌پور تاکید نمود: کل سیستم بانک مرکزی باید بازار ارز را ساماندهی کند و در همه دنیا نیز این‌گونه است که همه سیاست‌گذاری‌های پولی و بانکی توسط بانک مرکزی انجام می‌شود و در هیچ جا اقتصاد دستوری موفق نبوده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *