جزییات کنکور دانشگاه آزاد اعلام شد

بر این اساس در دو نوبت روز پنجشنبه ۲۵۰ هزار و ۸۱۷ داوطلب با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد ۶۱ درصد داوطلبان را معادل ۱۵۳ هزار و ۶۳۴ نفر مردان تشکیل می‌دهند.

آزمون رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در چهار نوبت صبح و عصر در طی روزهای پنجشنبه و جمعه ۱۵ و۱۶ تیر ماه با رقابت ۴۹۱ هزار و ۲۶۱ داوطلب در تهران و ۲۴۷ حوزه امتحانی ، ۴۳۹ رشته و ۷۴۷۷ رشته محل برگزار می‌شود.

محمدرضا مهرادفر معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این خبر گفت:‌ روز پنجشنبه آزمون‌ رشته‌های زیرمجموعه‌های یک و ۲ و ۴ و ۶ تا ۹ مجموعه یک گروه آزمایشی ریاضی و فنی مهندسی در نوبت صبح و آزمون ‌رشته‌های‌ زیر مجموعه‌های ۳ و ۵ و ۱۰ مجموعه یک گروه ریاضی و فنی و مهندسی در نوبت عصر برگزار می‌شود.
 
وی افزود: بر این اساس در دو نوبت روز پنجشنبه ۲۵۰ هزار و ۸۱۷ داوطلب با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد ۶۱ درصد داوطلبان را معادل ۱۵۳ هزار و ۶۳۴ نفر مردان تشکیل می‌دهند.
 
وی با اشاره به برگزاری آزمون رشته‌های مجموعه ۳ و ۴ دفترچه راهنمای گروه آزمایشی علوم انسانی در صبح روز جمعه ۱۶ تیر ماه با شرکت ۱۴۹ هزار و ۴۷۶ داوطلب، گفت: همچنین آزمون گروه علوم تجربی، کشاورزی و دامپزشکی با رقابت ۷۲ هزار و ۲۴۱ داوطلب، گروه آزمایشی زبان با رقابت ۱۲ هزار و ۶۳ داوطلب و گروه آزمایشی هنر با رقابت ۶ هزار و ۶۶۴ داوطلب در بعداز ظهر روز جمعه ۱۶ تیر ماه برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه آزمون‌های نوبت صبح رأس ساعت ۸ و آزمون‌های نوبت عصر رأس ساعت ۱۶ شروع خواهد شد، اظهارکرد: داوطلبان باید یک ساعت قبل از برگزاری آزمون، در محل حوزه امتحانی حاضر باشند، چرا که ۳۰ دقیقه قبل از شروع آزمون، درهای ورودی سالن برگزاری آزمون بسته شده و از ورود داوطلبان جلوگیری می‌شود.
 
مهرادفر افزود: در این آزمون به داوطلبان کلیه رشته‌ها به استثنای رشته‌های گروه زبان‌های خارجه و هنر به ترتیب دو جلد دفترچه سؤال تستی دروس عمومی و دروس اختصاصی داده می‌شود و داوطلب باید به کلیه سؤالات مندرج در این دو دفترچه پاسخ دهد.
 
وی با بیان اینکه داوطلبان نظام قدیم و ترمی واحدی باید به سؤالات سالی واحدی پاسخ دهند، اظهارکرد: به داوطلبان رشته‌های گروه زبان‌های خارجه یک جلد دفترچه فقط دروس عمومی و به گروه هنر سه جلد دفترچه یک جلد دفترچه سؤالات عمومی و دو جلد دفترچه سؤالات اختصاصی تستی و تشریحی داده می‌شود.  


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *