جزییات نرخ های تازه سود بانکی اعلام شد/ نرخ سود با یک درصد افزایش به ۲۲درصد رسید

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی با اعلام جزییات نرخ های تازه سود بانکی گفت: نرخ سود سپرده های روزشمار و کمتر از سه ماه ۱۰ درصد، سه تا شش ماه ۱۴ درصد، شش تا ۹ ماه ۱۶ درصد، بیش از ۹ ماه تا کمتر از یک سال ۱۸ درصد و سپرده های یک سال ۲۱ یا ۲۲ درصد تعیین شده است.

خبراقتصادی:عبدالناصر همتی امروز دوشنبه با تاکید بر اینکه نرخ سود سپرده ها باید توسط بانک مرکزی ابلاغ شود، افزود: البته این امکان وجود دارد که نرخ سود سپرده های یک ساله از ۲۱ به ۲۲ درصد افزایش یابد.

وی با بیان این که، بر اساس توافقات تازه، سپرده های یک ساله پس از پایان دوره مشمول دریافت سود ۲۱ یا ۲۲ درصدی می شوند، گفت: در صورتی که سپرده گذاران قبل از پایان این دوره اقدام به خروج وجوه کنند، میزان پرداخت سود به آنها کاهش می یابد.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی دربارهٔ تاخیر ابلاغ نرخ های تازه سود سپرده های بانکی توسط بانک مرکزی نیز گفت: بانک مرکزی در نظر دارد تمامی جوانب نظارتی را بررسی و با رعایت ضمانت اجرایی نرخ های سود را به تمامی بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کند.

وی، ایجاد ثبات و انضباط در بازار پول کشور را از اهداف بانک مرکزی عنوان کرد و افزود: بانک مرکزی علاوه بر ابلاغ توافق بانک ها از ابزارهای نظارتی خود برای اجرای آن بهره گیری خواهد کرد.

به گفته همتی، تمامی بانک های خصوصی و دولتی پس از ابلاغ بانک مرکزی ملزم به اجرای نرخ های تازه سود بانکی می باشند.

رییس شورای هماهنگی بانک های دولتی در پاسخ به این پرسش که تکلیف سود سپرده هایی که قبل از توافق تازه در بانک ها با نرخ های بالاتر سپرده گذاری شده است، چه خواهد شد، گفت: توافق تازه نرخ سود سپرده ها مشمول سپرده گذاری های قبل بانک ها نمی شود.(ایرنا)


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *