جزییات نظرسنجی دربارهٔ انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲

۰۹م اسفند ،

نتایج نظرسنجی انجام‌شده توسط یک مرکز معتبر افکارسنجی بیانگر آن است کە ۴ ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، حدود ۶۶درصد مردم آماده مشارکت در این آزمون ملی بوده و ۴۳ درصد پاسخگویان نیز ائتلاف اصولگرایان را گزینه مطلوب خود ذکر کرده‌اند.

ممتازنیوز: نتایج نظرسنجی انجام‌شده توسط یک مرکز معتبر افکارسنجی بیانگر آن است کە ۴ ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، حدود ۶۶درصد مردم آماده مشارکت در این آزمون ملی بوده و ۴۳ درصد پاسخگویان نیز ائتلاف اصولگرایان را گزینه مطلوب خود ذکر کرده‌اند.

تایج یک نظرسنجی سراسری کە اول اسفندماه جاری توسط یک موسسه افکارسنجی معتبر انجام شده، بیانگر آن است کە حدود ۴ ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری دوره یازدهم، حدود ۶۶ درصد مردم آماده مشارکت در این آزمون ملی می باشند.

نمونه آماری این نظرسنجی حدود ۱۶ هزار نفر در سراسر کشور است کە شامل شهرها و روستاها می باشد. بر اساس یافته های نظرسنجی یاد شده،۶۵/۸ درصد پاسخگویان قطعاً و به احتمال بسیار در انتخابات شرکت می کنند، ۱۴/۶ درصد هنوز تصمیم نگرفته اند، ۶ درصد به احتمال کم شرکت می کنند و ۱۳/۶ قطعاً در انتخابات شرکت نمی کنند. 

مقایسه نظرسنجی صورت گرفته توسط همین مرکز برائ انتخابات دهم ریاست جمهوری در اسفند ماه سال  ۸۷  با نظرسنجی فعلی، حدود ۵ درصد رشد مشارکت را نشان می دهد.

بنابر این گزارش، شرکت کنندگان در این نظرسنجی در پاسخ به این سئوال کە در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ به چه طیف سیاسی تمایل دارند ۴۳/۱ ائتلاف اصولگرایان ، ۲۲/۴ اصلاح طلبان، ۲۱/۴ درصد مستقلین و۱۳/۱ حامیان دولت را به عنوان گزینه مطلوب خود عنوان کرده اند.

همچنین بر اساس یافته های این نظر سنجی، اولویت کاری رئیس جمهوری بعدی از منظر مردم،۵۰/۲ درصد مهار گرانی، ۲۶/۸ درصد حل معضل بیکاری، ۹ درصد بالا بردن امنیت مردم،  حدود ۹ درصد اصلاح وضع فرهنگی جامعه و حدود ۵ درصد افزودن بر مبلغ یارانه است.

خبرگزاری فارس


..
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. mostafa گفت:

    محسن رضایی ازهمه اصلح تره وبهتره

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ