جشنواره ترایبکا با «سلطان کمدی» به پایان می‌رسد

۸فروردین ۱۳،

به گزارش خبرآنلاین، رابرت دنیرو یکی از موسسان جشنواره فیلم ترایبکا، جری لوییس، دایان آبوت و ساندرا برنهارد در این فیلم بازی می‌کنند که سال ۱۹۸۳ ساخته شد.

کمدی سیاه «سلطان کمدی» یکی از برجسته‌ترین و معروف‌ترین همکاری‌های مارتین اسکورسیزی و رابرت دنیرو است.

این فیلم دربارهٔ مردی به نام روپرت پاپکین (دنیرو) است که آرزو دارد یک کمدین تلویزیونی باشد. او برای نزدیک شدن به بت خودش، جری لانگفورد (لوییس) که یک کمدین موفق است، هر کاری انجام می‌دهد و در نهایت به کمک یکی دیگر از علاقه‌مندان برنامه‌های جری او را می‌رباید و… فیلمنامه را پل دی. زیمرمن نوشته است.

جین رزنتال یکی دیگر از موسسان جشنواره ترایبکا گفت: «۱۲ سال پیش وقتی خبر راه‌اندازی جشنواره را اعلام کردیم، مارتی (اسکورسیزی) پیشنهاد اختصاص بخشی به فیلم‌های ترمیم‌شده و از نو کشف‌شده را مطرح کرد. امسال سبب افتخار ما است که دوازدهمین دوره جشنواره با نسخه ترمیم‌شده «سلطان کمدی» او به پایان می‌رسد.»

او افزود: «فیلم «سلطان کمدی» از زمان خود جلوتر بود. به نظر می‌رسد فیلم بیشتر به امروز ارتباط دارد تا ۳۰ سال پیش.»

نسخه ترمیم‌شده «سلطان کمدی» با همکاری بنیاد فیلم مارتین اسکورسیزی، ریجنسی اینترپرایزز و فاکس قرن بیستم، از روی نگاتیوهای اصلی آماده شده است.    

امسال فیلم‌هایی از ۳۰ کشور در جشنواره ترایبکا به نمایش درمی‌آید که در میان آن‌ها ۵۳ فیلم اولین بار در دنیا، ۱۵ فیلم اولین بار در آمریکای شمالی، شش فیلم اولین بار در ایالات متحده و هشت فیلم اولین بار در نیویورک روی پرده می‌روند.

درمجموع ۱۱۳ کارگردان با فیلم‌های بلند داستانی خود در جشنواره حضور دارند که در میان آن‌ها ۳۵ نفر فیلمساز اول می باشند. در میان این فیلمسازان ۲۶ نفر زن می باشند. فیلم‌های راه‌یافته به جشنواره ترایبکا ۲۰۱۳ از میان ۶۰۰۵ فیلم متقاضی انتخاب شده‌اند.

۱۲ فیلم داستانی و ۱۲ مستند در دو بخش سینمای جهان و مستند برای دریافت جوایز نقدی که در مجموع ۱۸۰ هزار دلار است، رقابت می‌کنند.

دوازهمین دوره جشنواره فیلم ترایبکا ۱۷ تا ۲۸ آوریل برگزار می‌شود.

جشنواره ترایبکا در واکنش به اتفاق ۱۱ سپتامبر راه‌اندازی شد. ترایبکا نام محله‌ای نزدیک محل سابق برج‌های دوقلو در نیویورک است.
 

هالیوود ریپورتر / ۲۸ مارس / ترجمه: علی افتخاری
 

۵۸۵۸
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ