پربیننده ترین اخبار

درآمد اینترنتی”
تنها راه کسب درآمد اینترنتی

طراحی سایت حرفه ای”
طراحی سایت حرفه ای
طراحی سایت حرفه ای
تاریخ انتشار خبر: ۳۰م آبان ۱۳۹۱
  تعداد نظرات: ۵۱۳ نظر
منتشر شده در مجموعه: مطالب خواندنی / وب گردی / ویژه
Print Friendly
 
Email This Page

توجه: چنانچه این مطلب با جستجوی شما مطابقت ندارد، حتما مطالب مرتبط را در انتهای مطلب مشاهده نمایید

جعل همه جانبه تاریخ در سریال ضد ایرانی حریم سلطان + تصاویر

به اشتراک بگذارید

این خبر در تاریخ ۳۰ آبان ۱۳۹۱ بە نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

http://www.momtaznews.com/wp-content/uploads/2012/11/e14166842af9ff64021f67cf58935f591.jpg

از تبلیغ یک پادشاه اشغالگر و تحریف تاریخ برای عریان نمایی تا کلاه برداری

گروه جم تی وی، گروهی می باشند که در شبکه‌های تلویزیونی ماهواره‌ای از حوزه پخش سریال‌های تاریخی جعلی تا جذب و فرار سرمایه‌های ارزی از کشور فعالیت می‌کنند.

به گزارش تفسیری خبرنگار وبگردی باشگاه خبرنگاران؛ تلویزیون جم(Gem tv)، شبکه تلویزیونی مدعی سرگرمی برائ فارسی زبانان است که از لندن در انگلیس پخش می‌شود. محتوای این شبکه برنامه‌های بە ظاهر سرگرم‌کننده‌ای که علاوه بر تاثیر سوء بر نهاد خانواده مناسبات معمول میان اعضای خانواده را بە تحریف واقعیت‌های تاریخی می‌کشاند. برنامه‌های تلویزیون جم همراه با زیرنویس و یا دوبله فارسی پخش می‌شوند. در ابتدای فعالیت این شبکه خرید و پخش سریال‌های ارزان قیمت کلمبیایی نیمه برهنه رویه‌ای همیشگی بود.
اما در آخرین سری از اقدامات خزنده ضد فرهنگی و همسو با شبکه‌های ماهواره‌ای ضد انقلاب، تلویزیون جم اقدام بە پخش سریال اهانت آمیزی بە نام حریم سلطان نموده است، پخش این سریال در حالی صورت می‌گیرد که عده زیادی از کاربران ایرانی در صفحه اجتماعی تلویزیون جم در مخالفت با پخش این سریال، آن را «ضد ایرانی» نامیده‌اند.

در این سریال داستانی در حال پخش شخصیت‌هایی تبلیغ می‌شوند که از پیشینه خیانت و جنایت شان در قبال مردم ایران کم نمی‌توان گفت. سلطان سلیمان پادشاه عثمانی فرزند سلطان سلیم از سلاطین عثمانی چهره محبوب این سریال است. پادشاهی که در جنگ چالداران ایرانیان بیشماری را بی‌رحمانه بە قتل می‌رساند. وی همچنین با ویرانی و نابودی شهرهای بسیاری از ایران تبریز را بە اشغال در می‌آورد.اما نکته قابل توجه این سریال تقلب عمدی است که در پوشش زنان عثمانی صورت گرفته است. بە طوری که نوع لباس و پوششی که در آن تاریخ وقتی زنان در دوره عثمانی استفاده می‌کرده‌اند بسیار پوشیده‌ بوده، و این در حالی است که لباسهای تبلیغ شده در فیلم بسیار امروزی‌تر شده و اصلا پوشیده نیست. و همه این موارد حکایت از توطئه فرهنگی خزنده‌ای است که این شبکه در پیگیری آن مصمم است.نمونه‌های دیگری از فعالیت‌های خزنده این شبکه بە اصطلاح تلویزیونیاما توطئه‌ها و کلاهبرداری‌های این شبکه بە همینجا ختم نمی‌شود. مدتی است که شبکه جم تی وی که متعلق بە خانواده کریمیان است و دفتری هم در تهران دارند با پخش آگهی بازرگانی از ایرانیانی که خواهان درآمد ارزی و سرمایه گذاری در کشوری غیر از کشور خود می باشند، می‌خواهد که با دفتر این شبکه در دبی تماس بگیرند.

آگهی مورد اشاره بنام شرکت «گلدن گروپ» پخش می‌شود که این شرکت در تهران بە نام دیگری که در نزد ما امانت می‌ماند ثبت شده و سهام عمده این شرکت نیز متعلق بە آقای سعید کریمیان مدیر شبکه جم تی وی در دبی است.

براساس اطلاعات بدست آمده مدیران این شرکت که تحت پوشش‌های مختلف در کشور کار می‌کنند با بعضی از مسئولین سیاسی کشورهای منطقه بە توافقاتی برائ خارج کردن سرمایه‌های ایرانی از کشور دست یافته‌اند و از طریق تلویزیون در صدد سازماندهی و خارج کردن این سرمایه‌ها از کشور می‌باشند.

این در حالی است که سعید کریمیان در قالب شرکتهای دیگری چون «دبلیو آی پی»، «آپولونیا کالج» و «گروه طلائی آسیا» سالهاست که بصورت میلیونی سرمایه‌های کشور را خارج می‌کنند.

عوامل جم تی وی چه کسانی می باشند؟

تمام مدیران و عوامل جم از خانواده کریمیان می‌باشند و همگی با یکدیگر فامیل می باشند. تنها سارا رهبری نسبت خویشاوندی نداشت که مدتی است او را هم از جم اخراج کردند تا برنامه‌های گروه جم همچنان با خانواده کریمیان پیش رود.

سعید کریمیان / مدیر گروه جم/ ساکن لندن

هادی کریمیان/ مدیرکنترل کیفی شبکه جم/ ساکن لندن

پریناز کریمیان/ برادر زاده هادی کریمیان/ مدیر شبکه جم/ دوبولر سریال‌های جم/ ساکن کوالالامپور همکاری با شعبه کوالالامپور جم

سارا رهبری/ مدیر تولید سابق شبکه جم که مدتی است از جم اخراج شده/ ساکن دوبی/ مدیر تولید شبکه فارسی وان

ماهان کریمیان/ مدیرمنطقه ای شبکه/ ساکن کالیفرنیا/ برادرزاده هادی کریمیان

علی کریمیان/ ساکن کالیفرنیا/ عکاس و فیلمبردار/ برادرزاده هادی کریمیان

 


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

 

نظرات
تا این لحظه ۵۱۳نظر ثبت شده
 1. mojtaba می‌گه:

  من عاشق حریم سلطانم
  چون درس های زایادی گرفتم عدالت سلیمان
  عشق خرم و سلمان به یکدیگر که هیچ یک از سریال های ایرانی نمیتوانستم در یابم منظورم معنی عشق
  همه ی سریال های جم این گونه اند
  شاید اگر این سریال ها را نمی دیدم در آینده آدمی هوس ران بودم
  مثل همه ایرانی ها

  • joker می‌گه:

   وقتی میگی همه یعنی خودتم جزوه همون آدمایی
   درضمن این فیلما بدرده کسایی میخوره که از خودشونو ظرفیتشون کامل خبر داشته باشن و مطمءن باشن که بالاست
   در غیره این صورت به نظره شخصی من بهتره نبیینن آدمای ظرفیت پایین که فردا به همدیگه شک نکنن تو زندگیاشون بعد زندگی خودشونو اطرفیانشونو تباه کنن
   درضمن آدم موفق و خوشبخت تو این دنیا به نظرم اونیه که خودشو به هیچ چیز عادت نده
   یاعلی

  • زن ایرانی می‌گه:

   من این حریم سلطان رو که میگید ندیدم
   ولی همه ایرانیا هوس باز نیستند همانطور که همه خارجیها هوس باز نیستند
   اگر از عشق میخواهید فیلم ببینید اونم ایرانی سریال ارمغان تاریکی بهترینه حاتماتهیه کنیدو ببینید از اول تا آخرش معنی وافغی عشق با زیباترین موسیقی به دل آدم میشینه

 2. mahyar می‌گه:

  به نظر من حرف اصلی‌ فیلم که حرف خوبی‌ هم هست فساد در حکومت‌های که قدرت دست یک نفر و یک خانوادست..چرا که این عدم‌ها ماسلن سلیمان و خرم با اینکه عدم‌های خیلی‌ بعدی نیستن مثلا سلیمان خودش آدمیه که به قانون احترام میذاره و عشق پیش و احساسی‌ هم هست اما به خاطر نوع حکومت و فساد دستگاه حکومتی مجبور می‌شه پسرانش…( مصطفی و جهانگیر) و دوستش ابراهیم رو بکشه ..همچنین هم خرّم،،چیزی که نگرانم می‌کنه این همه کورش کوروش کردن دوستان..من مطمئنم در دستگاه هکمتی کوروش هم همین بست بود،..قدرت فساد و قدرت مطلق فساد مطلق

  • Aaa می‌گه:

   مهیار جان بهت پیشنهاد میکنم وقتی راجب تاریخ اطلاعات نداری اینطور نظر ندی…کاری به فیلم ندارم چیزی که مشخصه ایران در زمان این پادشاه شکستهای زیادی متحمل شده و در زمان شاه عباس کبیر ما بودیم که عثمانی رو به زانو در آوردیم.درضمن راجب کوروش وهخامنش چند کتاب بخون.

  • حسین می‌گه:

   سلام دوستان
   به نظر من همانطور که هر کشوری دوست داره تاریخ خودش رو به جهانیان نشون بده وبه آن افتخار کنه کشور ترکیه هم اینکار رو کرده و ما هم افتخار میکنیم هم به کورش وهم به دلاورانی که ۸ سال با عراق نه، بلکه با دنیا جنگیدن ویک وجب از خاک ایران رو به دشمن ندادند البته نباید از نفوذ ماسون ها در سیستم دولتی کشور ترکیه هم گذشت چون هر جا اونا باشن با اعمال نفوذ چیزها رو تغییر میدن مثل معماری شهرها ..

   • حسین می‌گه:

    چنگ جهانی دوم ۵ سال یعنی ۶۰ ماه طول کشید و ۶۰ میلیون نفر در جنگ مردند . جنگ ۸ ساله ما کلا ۴۰۰ هزار نفر از دو طرف شهید و کشته شدن یعنی معادل ۱۲ روز جنگ جهانی دوم . اگه هنوزم فکر میکنی با دنیا جنگیدیم نه عراق پس راحت باش و ادامه بده .

  • آرمان می‌گه:

   مهیار عزیز دل برادر نمیدونی بدون کوروش بزرگ همش یک زن داشته و مثل بقیه پادشاهان هموسران نبوده افتاد واسه شما؟! فقط امیدوارم از تجزیه طلب ها نبوده باشی !

  • ؟ می‌گه:

   مهیار تو حق نداری با کوروش بزرگ پایه گذار عدالت این جوری حرف بزنی . واقعا که ………………

 3. ؟ می‌گه:

  حریم سلطان اشغل ترین سریال است.درود بر سریال های ایرانی.s.a.reza1379622.gmail.com نظر دهید درباره ی این موضوع

 4. ادم بده می‌گه:

  اگه بده چرا سریال شاها مونا درست نمیکنیم نادشاه داشتیمو…..وقتی صداوسیماکوچکترین تلاشی واسه سریالای خوب نمیکنه.فقط خاموش باشید.سریال میسازه مرگ وبدبختی و…که توش همه پلیسا عالین یه نفر نمیتونه در بره ار دستشون.هرچی میسازن تکراری وبدون هزینه.بعدم انقد کشش میدن بازیگرا از سرکار تامیره خونه یه قسمتش تموم میشه.خداشاهده یادسال۶۵.۶۶کودکیم میفتم گریم میگیره یه کارتونا پنج دیقه میدادن رفت تاهفته بعد بخدا الان که۳۳سالمه حلالشون نکردم الان پسرم کارتون میخدببینه همه کانالای ایرانا میگردم هیجی جز موعظه نداره ولی ماهواره خریدم بیست وچهار ساعت کارتون میزاره بچه سرگرم بشه.نمیزارم عقدههای من سرش بیاد.چرا همه رامحکوم میکنیم ایراد خودمونیم باتعصب کوکورانه.هیچکس وطنشا نمیفروشه ولی ادم زندگی میخاد کارومسکن وتفریح میخاد اگه عدالت علی بود این وضعمون نبود.توراخدا همینجوری به همه توهین نکنیم توهمه بحثادودسته باهم میجنگیم خدارافراموش نکنیم اگه میگیم ماهواره بده باید بگیم اقابجاش مسئولامون اینا گذاشتن نه رو هواتوهین کنیم که جزحقالناسه. باگوسی سختمه نوشتن وگرنه خیلی درددلا دارم که پیرم کرده خداهمه ایرانیاراسربلندواقعی کنه نه شعاری.

 5. ادم بده می‌گه:

  اگه بده چرا سریال شاها مونا درست نمیکنیم نادشاه داشتیمو…..وقتی صداوسیماکوچکترین تلاشی واسه سریالای خوب نمیکنه.فقط خاموش باشید.سریال میسازه مرگ وبدبختی و…که توش همه پلیسا عالین یه نفر نمیتونه در بره ار دستشون.هرچی میسازن تکراری وبدون هزینه.بعدم انقد کشش میدن بازیگرا از سرکار تامیره خونه یه قسمتش تموم میشه.خداشاهده یادسال۶۵.۶۶کودکیم میفتم گریم میگیره یه کارتونا پنج دیقه میدادن رفت تاهفته بعد بخدا الان که۳۳سالمه حلالشون نکردم الان پسرم کارتون میخدببینه همه کانالای ایرانا میگردم هیجی جز موعظه نداره ولی ماهواره خریدم بیست وچهار ساعت کارتون میزاره بچه سرگرم بشه.نمیزارم عقدههای من سرش بیاد.چرا همه رامحکوم میکنیم ایراد خودمونیم باتعصب کوکورانه.هیچکس وطنشا نمیفروشه ولی ادم زندگی میخاد کارومسکن وتفریح میخاد اگه عدالت علی بود این وضعمون نبود.توراخدا همینجوری به همه توهین نکنیم توهمه بحثادودسته باهم میجنگیم خدارافراموش نکنیم اگه میگیم ماهواره بده باید بگیم اقابجاش مسئولامون اینا گذاشتن نه رو هواتوهین کنیم که جزحقالناسه. باگوسی سختمه نوشتن وگرنه خیلی درددلا دارم که پیرم کرده خداهمه ایرانیاراسربلندواقعی کنه نه شعاری.خدایی حق بگیم حق نگهدارتون

 6. پروان می‌گه:

  سریال بسیار زیبا ساخته شده. استفاده از بازیگران حرفه ای ، لباسهای زیبا ، لوکیشن های فوق العاده و علی الخصوص موسیقی متن بسیار قوی و زیبایی که جذابیت سریال رو چندین برابر کرده…

 7. پروان می‌گه:

  سریال بسیار زیبا ساخته شده. استفاده از بازیگران حرفه ای ، لباسهای زیبا ، لوکیشن های فوق العاده و همچنین موسیقی متن بسیار قوی و زیبایی که جذابیت سریال رو چندین برابر کرده…

 8. روژینا می‌گه:

  نه کـــــه فیلمهـــــای تــــاریخی ایـــران خیلـــــی واقعیــــــــــه!!!!

 9. سارا می‌گه:

  دمشون گرم که لباسهای زنان ایرانی رو امروزی و بدون پوشش نشون دادند.پس نه اونجوری نشونمون بدن ابرومون بره.

 10. هما می‌گه:

  مسقره ها میرین اونجا بی احترامی به ایرونی ها کنین

 11. فاطمه می‌گه:

  سریال حریم سلطان و کشور ترکیه ساخته خب معلومه که پادشاه کشورشون و قدرتمند و خوب نشون بدن. همون جور که ما هم نادر شاه و قدرتمند می دونیم ولی اگر کشور هند راجع به نادر شاه بخواد فیلم بسازه اون و انسان بدی نشون میده.

 12. محسن می‌گه:

  جدا از این مساءل فیلم جذابی است مخصوصا اون زنای خوشگلش در حرمسرا من از این فیلم خوشم میاد.

 13. اوین می‌گه:

  خدا بگم شما مردا رو چیکار کنه که اگه دنیا رو اب ببره شماها رو چشم چرونی میبره.اصلانم فیلم جالبی نیست چون طرف داراش همه مردن

 14. سحر می‌گه:

  آقا محسن متاسفم که اینقدر سطحی و ظاهر فریب هستید. حتی همون خرم هم آنچنان زیبا نبود گول خوردن تا کی

 15. rasam می‌گه:

  در هیچ قسمت از حریم سلطان در مورد ایران صحبت نشده.نمیدونم چرا اینقدر دوست دارین این سریالو ضد ایرانی نشون بدین.ترکیه در مورد یکی از پادشاهان دوره گذشته کشورش سریال ساخته و خیلی هم موفق بوده .مثل کشور ما نیست که از گذششته خودش فرار کنه.اگه ایران میتونه در مورد کوروش سریال درست کنه که کسی این سریال نگاه نکنه.در ضمن این طرز لباس های بازیگرها واسه جذاب شدن سریاله.

 16. عارف می‌گه:

  به نظرمن هیچ چیز نمیتونه به اصالت و تاریخ وتمدن چندهزارساله وغنی ایران لطمه وارد کنه.ماباید به ایرانی بودنمون افتخارکنیم

 17. امیر حسین از هرسین می‌گه:

  فیلم حریم سلطان یکی از بد ترین فیلم های تاریخ است این فیلم خیلی از صحنه هاش دروغ محز

 18. میترا می‌گه:

  من وهمسرم عاشق این سریال حریم سلطان هستیم.ازهرلحاظ خوبه،زیادم بوشش نامناسبى ندارن،سکانس هاى نیمه مبتذل م داره ولى واسه خارجى هاعادیه،شبکه هاى ایرانى برنامه جالب وجذابى نداره که تلوزیون بخش بشه.اکه فیلم خوب داشته باشن تازه به زورسینمایى شومیسازن .اونن اکه بخوایم ببینیم بایدازجیبمون هزینه اى برداخت کنیم تا فیلم مثلاجذاب ایرانى ببینیم.سریال هاى ماهواره اى خیلى عالى.

 19. زندی می‌گه:

  اولا من تعجب می کنم چرا دوبلورها در متن فیلم دستکاری کرده و مثلا جنگ سلطان سلیمان را با شاه تهماسب جنگ با ازبکان تلقی می کنند و هیچ اشاره ای به جنگهای ایران و عثمانی نمی نمایند .ثانیا با روی کار آمدن دولت خون آشام صفوی و قزلباشان که اکثرا از نواحی ترکیه به درون ایران خزش کرده بودند و پیرامون شاه اسماعیل را گرفتند و تاریخ وتمدن ایران را از بین بردند و جهت شیعه کردن مردم در نواحی آذر بیجان مردمان بدبخت را قتل عام نمودند و بعد از شکست سخیفانه اسماعیل در جنگ چالدران و فتح تبریز مردم به شادی وین بندی شهر دست زدند بخاطر رهایی از تجاوزات و کشتارهایی قزلباشان.حالایه عده بیسواد نادان می گویند سلیمان مردم ایران را سلاخی کرد

  • ata turk می‌گه:

   اگه حکومت صفویه فارس بودن بازم می گفتی خون اشامند ضمنآ صفوی ها اذربایجانی بودن واگه تو جنگ چالدران جلوی عثمانی ها رو نگرفته بودن به جای خرم خواهرت بغل سلیمان بود نمی خوام به زبان یا ملتی توهین بکنم ولی شما فارس ها شور نژاد پرستی رو دراوردین.

 20. میترا می‌گه:

  ند عزیز نمیدونم خانومى یااقا،زیادبه تاریخ وسیاست دست درازى نکن .ولش کن خودمونو خوش است.واله یبارم شده به این موضوع فکرکن جى کفتم.برنامتوببین حالشوببر.

 21. دنیا می‌گه:

  مسئولان محترم کشور با خود می گویید چرا مردم ماهواره نگاه می کنن از بس برنامه های تلوزیون ایران بدرد نخور و با موضوعات تکراری هستن در این فیلم های ایرانی مردها همه خائن و دو زنه هستند یا موضوعات به درد نخور دارند

  • مونا می‌گه:

   به نظر من این فیلم خیلی خوب بود از جوون تا سالمند همیشه دنبالش میکردن مادربزرگ من حتی۱قسمتش روهم ازدست نمیداد اما فیلمای ما با تشییع جنازه شروع میشن با بیمارستان و بهشت زهرا تموم حتی آدمای بیسواد هم از این فیلماخوششون نمیاد

 22. مریم می‌گه:

  به نظر من بزرگترین سلاح علم و بهترین گواه تاریخه به نوشته مورخان ترک اغاز سقوط عثمانی دقیقا زمان اوجش بود زمانی که سلیمان در دام مار خوش خط و خالی به نام خرم میفته که کمر به نابودی عثمانیها بسته و برای همین ثمره گناهش باعشق قدیمیش که نقاش بود و اتفاقا از گزند خرم درامان نموند یعنی سلیم را به هر شکل ممکن حتی به قیمت جان بایزید که از خون خودش بود و چه رسد به مصطفی با هر ترفندی یک غیرعثمانی را به تخت مینشاند و زنی یهودی که دشمن قسم خورده مسلمانان است برایش اختیار میکند این گفته مورخین ترک است و بنده از خود چیزی نگفتم در بیعدالتیش همین بس که باهمسر اولش انطور رفتار کرد و اینچنین ذلیل یک افعی شد تازه بعد از مردن ابراهیم هم به دستاورد مهمی نرسید پس نبوغ جنگی نداشت فرزند کشی هم که کرد پس ایمانش ناقص بوده دم کیخسروی خودمون گرم که تا متوجه شد دارد شیفته قدرت و تاج و تخت میشود همه را گذاشت و گذشت که مبادا ظالم شود و چشم عدالت بینش کور .

 23. محمد می‌گه:

  مگه حریم سلطان به دستور شبکه جم ساخته شده که در راستای سیاستهای این شبکه باشه ؟! این یک سریاله مثل میلیونها سریال دیگه که ساخته میشه حالا اگر پیامی توی اون باشه که مستقیما به شبکه پخش کننده برنمیگرده .

 24. mehdi می‌گه:

  بجای این فیلم های بی سرو ته وبدردنخور. چرا به فیلم از زمان هخامنشیان نمیسازن تا به ترکان بفهمونیم که عثمانیشون که انقدر بخاطرش به خود میبالن به موقعی یکی از بخش های کوچک امپراطوری پارس بوده؟
  متاسفانه ما داریم از گذاشته خودمون فرار می کنیم.

 25. mehdi می‌گه:

  بجای این فیلم های بی سرو ته وبدردنخور. چرا به فیلم از زمان هخامنشیان نمیسازن تا به ترکا بفهمونیم که عثمانیشون که انقدر بخاطرش به خود میبالن به موقعی یکی از بخش های کوچک امپراطوری پارس بوده؟
  متاسفانه ما داریم از گذاشته خودمون فرار می کنیم.

  • من می‌گه:

   ایران فقط بلده اینجور فیلمایی بسازه یه پسر فقیر عاشق یه دختر ثروتمندمیشه بعدش ازدرد دوری هم گریه میکنن هه اون اهنگ های غمگین مرخرف فیلم منو کشته با همچین فیلمهای بی محتوای مزخرفی میلیاردی پول میگیرن بابا بسه دیگه هندو گذاشتین تو جیبتون اگهفیلمهاتون یه خورده به درد بخور بود دیگه کسی به ماهواره نیازی نداشت سریالهای تلویزینیتون که نوبره پراز پرخاشگری توهین ناسزا وهزارتا بی فرهنگی دیگه واقعا متاسفم بااون سلیقه چندشتون واون فیلم ساختنتون هرچی پوله حرومتون بشه وقتو پول مردمو اینجوری هدرمیدبن یخورده خلاقیت خرج بدبن.

  • ata turk می‌گه:

   اقا مهدی اینقدر کوروش کوروش نکن میدونی سر کوروش رو کی برید انا تومروس ملکه اذربایجان (حکومت ماد)خیلی خوبه فیلمشو درست کنن وقت کردی یه خورده درباره ی انا تومروس و کوروش صغیر مطالعه کن.

   • یک انسان می‌گه:

    من کاری ب خود این سریال ندارم ولی واقعا برای ادمایی بی اصل ونصبی مثل تو که داری سنگ عثمانی هارا یه جورایی ب سینه میزنی وهرچی ازدهنت در میاد داری ب فارس ها که البته منظورم از فارس یک شاخه از قوم بزرگ واصیل اریایی که اگه یکم سواد تاریخی داشته باش میدونی که نژاد اریایی ۳ دسته بودند پارس ها.پارت ها ومادها و هرکدومشون هم یک گوشه از ایران ساکن شدن نمیگفتی برات واقعا متاسفم ک انقدر کوته بین وصغیری ک داری یک همچین نژاد وکشور وپادشاه بزرگی مثل کوروش باطرز فکر احمقانه ونادرستت زیر سوال میبری اگه واقعا یکم از تاریخ چیزی سرت میشد نیازی نبود ادم حقیری مثل تو ب کوروش بزرگ توهین کنند چون ک حتی در قران هم از ایشان به ذوالقرنین یادکردده سوره کهف ایات۸۳تا۹۸ اتاترک عثمانی بی خودم سنگ مردم غیور اذربایجان ایران زمین به سینه نزن

    • فرهاد می‌گه:

     یک انسان من– از اول همه ی نظرهارو خوندم اما منطقی ترینشون نظر تو بود خیلی پرمحتوا نظرتو بیان کردی خیلی ها اگه توسط قوم و طایف و مردم داخل کشور شناخته بشن که بعضی ادمها بخاطر سواد کم و تقلید کورکورانه و تعصب بیجا یا منفع شخصی یاوه گو و منافق میشن هیچوقت دودستی و بدبختی بین مردم ایران که از هر گویش و مذهبی هستن نبود و ایرانی همیشه سربلند و قابل احترام بود

   • آرمان می‌گه:

    تو ام چرت نگو کم وز وز کن یکم تاریخ بخونی بد نیستش همش چرت میگه تاریخ ایران باستان حسن پیر نیا رو بخون بعدش حرف بزن بعدشم ماد ها چه دخلی به اذربایجان داره زبا ماد ها بیشتر به کردی ربط داشت عیزم

 26. مدیری می‌گه:

  یک کلام ختم کلام .سریال حریم سلطان در ظاهر زیبا است ولی باطن آن که خیلی مخرب برروی نسل جوان است بر دین ،خانواده واعتقادات ضربه فرهنگی زیان آوری میزند.دیدن این جور فیلم ها که بانقشه ساخته می شوند خیلی زیان باراست.نبینید جواب آن روزقیامت را چه میکنید .اینها همه اش نقشه است برای نسل جوان.من خودم ندیده ام ولی تاحدودی بامحتوای فیلمی آن اشنا هستم.دوباره میگم نبینید.

  • رها می‌گه:

   میشه بگی منظور جنابعالی از “تاثیر مخرب” دقیقا چیه ؟؟؟!!!
   آشنایی با تاریخ یک کشور کجاش مخربه آخه ؟؟!!!!!
   مگه فیلم و سریال انسان هستن که ظاهر و باطن داشته باشن ؟؟!!!!!
   شما وقتی فیلمو ندیدی لطفا نرو بالا منبر !!!!

   • مدیری می‌گه:

    آشنایی با تاریخ یک کشور اصلا مخرب نیست .مشکل اینجاست که این آشنایی با عث شده که دشمن آن زمان ما در تاریخ که به ایران حمله کرد و افراد بسیاری را کشته است شما به آن وفیلم علاقه مند شدید وبرای دشمن دیرینه ی ایران در مقابل دیگران جبه میگیرید.مشکل این جاست که در خلال تاریخی بودن به دین ما توهین می کندبه حضرت محمد(ص)ودیگر معصومین.جوابه این سوالتون هم که گفته اید که مگه فیلم وسریال انسان هستند که ظاهر وباطن داشه باشند باید بگم که کلمه فیلم وسریال نه ولی خود افرادی که در فیلم بازی میکنندوخود نویسنده که مینویسد ظاهر وباطن دارن. من فیلم را ندیده ام وافتخار هم می کنم که ندیده ام ولی در جریان هستم که محتوای این فیلم چگونه است وافراد تیز بین از مظالب نادرست آن که برداشت کردن برای من توضیحاتی داده اند. شما به من بگویید که یک سریال که انقدر طولانی است برای چه است؟آیا اثر مثبتی برروی شما گذاشته است.

    • اتا ترک می‌گه:

     ببخشید اقای مدیری که این جمله رو بکار می برم .خیلی اوسگولید

     • مدیری می‌گه:

      متاسفم برای شما وامثال شما!!!!!!!
      که عفت کلام را حتی در دنیای مجازی نگه نمیدارید.تمام.من در بحث در باره ی این فیلم دیگر صحبت نمی کنم .چون افراد بی ظرفیت که سنگ بیگانه را به سینه میزنندوهم وطن خود توهین میکنند کاری ندارم.اثرات مثبت این فیلم نمایان شده است.وکاملا قابل مشاهده است.!!!!!!!!

    • پروان می‌گه:

     آقای مدیری !
     هر پادشاهی برای ثبات حکومتش جنگ کرده خون و خون ریزی کرده….پادشاهان ایرانی هم خون زیادی ریختن…حالا اگه ما یه سریال از کوروش بسازیم همه ی دنیا باید جبهه بگیرن که چون واسه ثبات حکومتش جنگ کرده خون ریخته پس ظالم بوده و دیدن فیلمش بدآموزی داره و مخربه ؟؟ !!!
     این سریال واسه اونایی که مثل من به تاریخ علاقمندند جالبه…شما نگاه نکن لطفا !!!

    • نام شما... می‌گه:

     کاملا باهاتون موافقم لایک.راستی بقیه چجوری به شما میگن ( آقا )ی مدیری؟

 27. حوا می‌گه:

  به نظر من سریال خوبیه.تا اونجایی که من دیدم درباره ایران بد نگفته نمیدونم چرا یه عده ادم بیخودی دارن الکی صحنه سازی میکنن ترکیه درباره تاریخ کشورش فیلم ساخته حالا اونایی که جنبه ندارن نگاه نکنن ودلیل بر بد بودن نذارن.تازه باید به جایسلیمان نام سلطان مصطفی رودر کتابایتاریخ بنویسن سلطان برای سلیمان زیادیه .

 28. مهدی می‌گه:

  اگه مسئولین ما راس میگن اونا هم راجع کورش کبیر فیلم بسازن که دهن ترکا بسته شه

 29. mohammad می‌گه:

  Vaghean seryale jazabie ,az hame lahaz fogholadas ,age seda simaye khodemon ras mige biad seryale koroshe bozorgo mesle harime soltan jazab Dorost kone .

 30. مرجان می‌گه:

  حریم سلطان قشنگه ایران جای خودش ترکیه جای خودش تازه تا حالا تو فیلم ندیدم به ایرانیا توحین کنن تازه همش اسم شاعرای ایرانم میارن شما دیدید توحین کنن ؟؟؟

  • ؟؟ می‌گه:

   avayele serialo age mididi mifahmidi kam tohin nakardan. ye name az ghole shah esmaeil vase soleyman mikhoonan ke avale name be soleiman mige khatab be soltane jahan ke sarvare padeshahani chon DARIUSH o eskandar ast. bad edameye name ke hamash chaploosi boode. soleimanam too javab namaro ba sheykh esmaeil shoroo mikone , hata nemige shah esmaeil. ye tohin dge in ke molanaro yejoori azash yad kardan ke engar tork boode na irani

  • حسین می‌گه:

   اگه منظورت مولوی هست باید بگم اونا ادعا میکنن مولوی ایرانی نیست و ترکیه ای هست. تازه حرف های ضد ایرانی شون رو شبکه جم سانسور میکنه مردم اعتراض نکنن

 31. مرجان می‌گه:

  سلام
  سریال حریم سلطان که برگرفته از زندگی سلیمان قانون هست و کتاب سلطانه کمی با تحریف ساخته شده ولی هیچ ارتباطی به ضد ایرانی بودن نداره یک تاریخی بوده در گذشته اون زده تو چالداران ایرانی کشته بعدش شاه عباس رفته زده پدرشونو در آورده اینا به هم در…چقدر خضعبلات به خورد کاربرا و بینندگان سایت میدین اه اه واقعا چه سایت مزخرفی

 32. 'میترا می‌گه:

  به نظرمن بهترین فیلم ترکیه روى شبکه جم تى وى همین سریال حریم سلطان هست.نمیدونم یکى میکه مخروب نسل جوان ریشه کن خانواده هست.اخه باسوادتاریخ جه ربطى به ریشه کن کردن خانواده داره ،جون واقعیت رونشون میده بده،خوب ایرانم ازکوروش کبیرسریال بسازه ببینیم واقعیتا رومیاره روانتنشبکه ایرانى یاجاهایى که به ضررخودشونه روسانسورمیکنه.

 33. بهزاد می‌گه:

  کدوم کوروش؟؟؟؟نظام فقط مقام معظم رهبریه وملتش هستو همینو بس…کوروش کوروش

 34. بهزاد می‌گه:

  اینقدرم نگید کورش کبیر کورش کبیر!!!!واژه کبیرش که عربیه خودشو نمیدونم!!!!

  • ata turk می‌گه:

   از جنگ چالدران ۵۵۰سال گذشته ولی جنگ عراق ۲۵ سال هم نشده باهم دادش شدین پس چطور اینو فراموش کردین اونو نه. من نفهمیدم شما نزادپرستین یا عرب پرست!

 35. عیسی می‌گه:

  ترکهای عثمانی و مردم ترکیه کلا قوم وحشی و بربرساکن کوهها بودن که تو استانبول خراب شدن رو سر مسیحیای بدبختو همه معماری وهنرو فرهنگشونو دزدیدن و کلیساهارو بزور کردن مسجدوغیره…..
  اخه ترکیه تمدنش کجا بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟تا همین زمان پهلوی دوم نون نداشتن بخورن از سرما یخ میزدن زمستونا وووووو

 36. اریاپارس می‌گه:

  بله پارسیان بنیان گذاران اولین و بزرگترین امپراطوری هستند ، ولی برید ببینید دشمنان کورش بزرگ راجبش چی نوشته اند .

  کورش بزرگ به گفته خود یونانیان دادگر ترین امپراطور بود تا حدی که کتاپ کوروپدیا رو از زندگی نامه ی کورش به عنوان یک الگوی حکومتی نوشتند.

 37. ffffff می‌گه:

  همه ی اونایی که میگن حریم سلطان خوبه احمق های به تمام معنان خیلی خرید شماها هیچی از ماهواره نمی دونید فقط با نگاه کردن به اون دارید به کشور های سازنده ش سواری میدید احمق ها بی ناموس و وطن فروشید اونا مگه خرن یا عاشق مغز های خر گاز زده ی شما اندکه این همه هزیه میکنن واستون فیلم فارسی میسازن نه نیستن اونا میدونن اگه اینکارو نکنن جوونای شجاع ما تیکه تیکه شون میکنن اما اگه فیلم فساد بسازن چندتا احمق مثل شما هست که نگاه کنه بی کار های بی ناموس بی غیرتها

  • سمیه می‌گه:

   کاملا باهات موافقم کدوم فیلم تاریخی فیلمی که همش عشق وعاشقی آدم اگه سطح سوادش بالا باشه کاملا میفهمه که این فیلم خیلی از جاهاش سخیف و دروغ محض اونهایی که این جور فیلم ها رو میسازن عاشق چشم و ابروی ما نیستن هدفشون منحرف کردن جووناست اونها با این فیلماشون ماها رو فیلم کردن چون میدونن دارن به هدفشون که تخریب کردن اذهان مردم ایران است دست پیدا میکنن واقعا فیلمای جم تی وی خیلی مزخرف و بی محتوا و مقواهستن همشون راجع به عشق وعاشقی و خیانت درون این فیلما جز این چیزا اصلا نکته اخلاقی واجتماعی وفرهنگی دیده نمیشه اینجور فیلم ها به مرور زمان اثرات مخربشون بر روی خانواده ها نمایان میشه شوهر به همسرش خیانت میکنه دختره دو سه تا دوست پسر داره دختره باشوهر خواهرش رابطه داره و خیلی نکات ضد اخلاقی دیگه که حتی مورد قبول خود فرهنگ کشور های غربی هم نیست یه کمی به خودمون بیایم تا کی ………………

  • مدیری می‌گه:

   دیدگاه شما درست .اما سعی کنید با کلامی نرم سخن بگویید که بر دل بنشیند نه با تندی وغضب .هر که این متن را بخواند فکر می کند که اگر چنین درباره ی این فیلم صحبت شود فیلم خوبی است ولی آن روی قضیه را که نمی داند.

 38. امیر می‌گه:

  ای کاش سریالی ازرشادتهای نادرشاه تو ایران ساخته بشه اونوقت ببینم ایا دیگه کسی حریم سلطان و میبینه…ای کاش

 39. آتروپاتین می‌گه:

  واقعا ملت حقیری هستیم که حتی تو فیلما هم نمیتونیم شوکت یک کشور یا یک قوم دیگه رو ببینیم،،، عزیزان من ماهم شاه های مقتدر و تاریخ پرشوکوهی داشتیم ، فرق ما با ترک ها اینه که اونا تاریخ خودشونو تبدیل به فیلم و سریال میکنن ولی متاسفانه ما عورزیه این این کارو نداریم،،،،این المانی ها چقد جنبه دارن که پنجاه ساله در موردشون فیلم منفی میسازن ولی یکیشون از این حرفای موفتو نزده….. تازه تواین فیلم به ایران هم که توحینی نشده…..

  • سمیه می‌گه:

   ببین اتروپاتین عزیز چطور به خودت این اجازه رو میدی مردم یک ملت رو حقیر توصیف کنی مثل اینکه خوت تو هم یک ایرانی هستی ضرب المثلی هست که میگن مرغ همسایه غاز حالا تو هم به خاطر یه فیلم بی محتوا و دروغین به مردم کشور خودت توهین میکنی چند قسمت از این فیلم رو دیدم اصلا به فیلم تاریخی نمیخوره چه برسه به اینکه شوکت یه کشور رو نشون بده فیلمش خیلی مزخرف و بی محتواست مثل بقیه فیلماشون همش راجع به عشق وعاشقی اصلا تاریخ رو روایت نمیکنه فقط حول محور دسیسه ها و نقشه های یه زنی به نام خرم سلطان اخه این هم شد فیلم تاریخی باید اسم فیلم رو میذاشتن نقشه های خرم سلطان

 40. شت نا می‌گه:

  حلیم سلطان چیه دیگه فقط ستایش. مرگ برمنافق

 41. مرضیه می‌گه:

  اصلا حریم سلطان چیه همون بهترکه حلیم سلطانه خنده بازاردرسته ماکه مبدل دیجیتال داریم زندیگمونم عالیه

 42. آراز می‌گه:

  بیشتر حرفات چرت و پرتی بیش نیست و نشان دهنده اینکه دشمن ترکها هستی و پان فارسی بیش نیستی

 43. آراز تورک می‌گه:

  آخه بدبختای حقیر فارس پرست و نژاد پرست دشمنی با ترکها چی عایدتون میکنه ؟؟!!!! ولش کنید اون حرفای قرن نوزدهمی رو و به فکر نون باشید که خربزه آبه!!!تقصیری ندارید اینقدر تو تاریخ زیردست ترکها بودید که نمیتونید تحمل کنید و چرت میگید

  • سمیه می‌گه:

   ببین بااین طرز فکرت کاملا مشخص شد خیلی بیسوادی ماها که با اونا کاری نداریم اونا با ما دشمنی دارن با حمایت کشورهای غربی و اسراییل وافراد وطن فروش فیلم هایی تولید میکنن که هدفشون تخریب کردن اذهان مردم و همچنین بی بندوباری در جامعه ایرانه آدمایی مثل تو ادعای روشن فکریشون میشه اما در واقع هیچی حالیشون نیست

 44. الگ اقاویس می‌گه:

  واى زنهاى حرمسراچقدرچیزن واى واى واى

 45. ترک می‌گه:

  آفرین بر آناتمروس که نذاشت خون پسرش پایمال بشه وبا بریدن سر کوروش غیرت ترکها رو به نمایش گذاشت آفرین.شمافارس ه همیشه تحت سیطره حکومت ترکها بودید بخاطر اینه اینطور میگید.عوض اینگه متحد باشیم حرفهای چرت پرت میگید همه ملت ایرا مردم شریفی هستند.

 46. یاشار می‌گه:

  ترکها فارسها رواز تجاوز دشمنان خارجی نگه داشتند.چون ما متحد هستیم

 47. ایمان می‌گه:

  مغولها وحشى بودن سرهمه رومى بریدند.

 48. حسنی می‌گه:

  حس ایرانی بودن جای خود دارد چشم رو نباید به روی واقعیت بست توهین به اقوام جایز نیست و به کتاب های تاریخی چندان اعتمادی نیست مخصوصا کتابهایی که تو ایران چاپ می شن همه با تعصب کورکورانه ایرانی بودن امیخته شدن و فرسنگ ها از واقعیت فاصله دارن. اگر جزئیات فیلم ساختگی باشه ولی موضوع اصلی فیلم واقعیه و سریال قشنگیه.

 49. کوروش کیانی می‌گه:

  خریم سلطان نه برخ کشیدن قدرت بلکه نشانه بی اطلاعی سازندگان را از تاریخ (حتی تاریخ کشور ترکیه) بلکهاین توطه ای برای تخریف تمدن عثمانی ونهایتا بچالش کشیدن نوع حکومت و داوری اسلام است بیشتر در محتوای سریال ضد اسلامی وضد حکومت عثمانی دقت کنید (آنجا که سلیمان نوع کشتن فرزند خودرا ازروحانی اعظم قصر میخواهد واو از قرآن دلیلی میتراشد مانند گروه منحرف فرقان در اوایل انقلاب با انگیز تطهیر نظام به اسم اسلام!؟ تکرار سناریواستعمار پیر و اینبا برای نابودی فرهنگ غنی ترکیه وتفرفه مابین مسلمین اللخصوص ایران و ترکیه و آذربایجان .مراقب فرزندان خود باشید تاریخ را همانطور که هست نه با تاسف قومی بلکه واقعیت را بگویید. درپناه ایزد منان

 50. بهاره می‌گه:

  چقد کامنت حریم سلطانو منم نگا میکنم منو عشقم واسه سرگرمی نگا میکنیم چاره ای نداریم والا شبکه های ایرانی جز مولا چیزی دیگه نداره شبکه شده برا کلاه سفیدا بدبختیم دیگه دنیارو دارن میخورن با لباسی که پوشیدن تا اخره عمرمون باید باگرونیو بدبختی سرکنیم زن وبچه ی اونا حال کنن ایرانیا فقط ب فکره پر کردن جیب خودشونن مام داریم عمر میکنیم ازمون دارن سو استفاده میکنن حالیمون نیس تا کسیم میاد حرف بزنه سرشو زیره اب میکنن پراید شد چ قیمتی ارزش داره اخه اه

 51. بهاره می‌گه:

  خدایش بامن موافقیت یا نه !یارانه میدن از اونورم میگیرن قیمت مواد شده چقد چ خبره

 52. پارمیدا می‌گه:

  بهاره خانم کاملا باهات موافقم

 53. عسل می‌گه:

  شایدندونسته منظورش ازمواد.موادغذایى هست فکرکرده منظورش موادخطرناکه

 54. امیر می‌گه:

  ماشاله اینجا هم نوکر های عاتاترک دارن جولان میدن!
  اینا از داعش هم طرفداری میکنن چه برسه به سریال تخیلی خرم سلطان !

 55. مدیری می‌گه:

  اول که باید بگویم که زنان عثمانی در آن زمان پوشش داشتند نه این گونه که نشان میدهند.پس نتیجه این است که تحریف شده است.ودوما معلوم است که برای چه این زنان این گونه هستند؟ برای فساد فکری جوانان.

 56. توران می‌گه:

  آقا تورک آذربایجانی و ترکیه نداریم، همه تورکییم،تمام کسایی که زاده دارند و یا سفید یا قد بلند هستند از نژاد تورکن؛ اونم عثمانی؛ رضاخان ملعون آمد اوغلی(زاده)رو از ترس عوض کرد گذاشت زاده مثلا احمداوغلی رو کرد احمدزاده؛حالا سنگ تورک ها رو سرتون افتاده ؛ کوروش سگ کیه یه دله دزد کم بینا که اومد نشست رو تمدن تورک ها که تورو جزاشو داد. که تورک ها اون زمون بهش کورووش میگفتند. تاریخ دنیا میدونن ، انقد کخ تورک ها رو نخورین ، همیشه کسی که بی بوته است تمدن اونیه ریشه داره رو میاد از بین ببره؛تا رضاخان بیمخ قدرت دست تورک ها بوده، بدبختها یکبار از کشور خارج بین به اندازه همنژادهاتون (افغانها اریا)ارزش ندارین،بهتره کخ تورک ها رو نخورین،از این توهم آریا در بییایین، که بجز شما هیچ کس خبر نداره، ولطف کنید بجای رفتن به کشورهایی تورک بهتر برین کشورهایی همزبان و هم نژاد خودتان مثل افغانستان و تاجیکستان تازه تاجیک به معنی نوکر تورک ها است؛ بدبختها برید مطالعه کنید.البته یه چیزی هم بگم ۶۰ درصد ایران تورک که خیلیهاشون قبول ندارن،تو ایران فقط تورکان که سفیدن پس اگر سفید و در مشهدی جدت از لشکرکشی نادر شاه کبیر مونده،اگه شمالی و سفید و چشم رنگی هستی پس از لشکرکشی نادر شاه کبیر بوده؛ اگر اصفهانی از وجود شیخ صفی و افرادشه و….. یه خورده تفکر کنید,تازه اینارو ول کنید حکومت حال از همه بهتر و قدرتمندتر که تا حالا آمریکا هیچ غلطی نکرده ،

 57. توران می‌گه:

  یکی بگه کجای سریال به ایران توهین شده؟ ببین انقد احمق هستین که حتی سریال نفهمیدین، چه برسه که نظر بدین، گم شین برین سریال خوب ببینید بعد نظر بدین،تازه سریال با دست نشانده های انگلیسی ساخته شد که هدف خراب کردن تمدن ۷۰۰۰ ساله تورک ها بود،۹۰ درصد کسایی که بالا نظر دادن تورکن نمیتونه چرا خودشونوگم کردن،اولین خط ،مدرسه ، خلبان، خواننده، شاعر،روزنامه، و…. از تورکها بوده پس این تورک ستیزی یعنی چه، جمع کنید این تفکراتو از ماست که فعلا هستید

 58. توران می‌گه:

  تصور کنید از تاریخ ما فیلم بسازند ،مثلا نادر شاه افشار اااااا تورکه،شیخ صفی اااااا تورکه؛ ساسانیان اااااا تورکه سلجوقیان اااااا تورکه، بابک خرمدین اااااا اونم تورکه ، مادها اونا هم تورکن وسومرها اااااا اونا هم تورک پس فیلم کیو بسازم آهان کوروش وای اونم نمیتونه چون تو ایرانه که اونومیشناسن تحریف کنم تاریخدنهای دنیا اجازه نمیده !!!

 59. حقیقت می‌گه:

  الکى خوش سومرى هامصرى بودندمادهاکوردابودندشیخ صفى اصفهانى بوده درجواب تو ران چنگیزمغول بوده حالاچى مى گى

 60. حقیقت می‌گه:

  ضمنادردکوروش روسربدخواهاش

 61. ........ می‌گه:

  شیخ صفى اردبیلى بودحاج صفى اصفهانى بودتاریخ روبافوتبال…..

 62. منطقى می‌گه:

  سلام بهمگى دوستان حریم سلطان به ماچ ربطى داره ماایرانى هستیم فیلمهاى خودمونونگاه کنیم من تورک نیستم ولى بواسطه خدمت سربازى چندماهى باتورکها زندگى کرده ام بامحبت ترین مردم ایران هستند.فوق العادبااحساس وباشعورندحالا نمى خوادحریم سلطان ببینیدخب نبینید

 63. حسین می‌گه:

  یاشاسین آذربایجان. این پارس ها که همه را مسخره میکنن همیشه نفر اول مملکتشون ترک بوده . چه آلان چه زمان قاجار و چه قبل از اون . سرشونو کردن تو برف …

 64. منطقى می‌گه:

  یاشاسین اذربایجان .بژى کوردستان.زنده بادفارسها.درودبرایران وایرانى

 65. مادها می‌گه:

  دوستان تاریخ نگاران هرجورى دلشون مى خوادتاریخ رومى نویسندوخوردمردم مى دهندامااگه کمى توجه کنیم مى گویندهمدان پایتخت مادبوده باارادت واقعى نسبت به این خطه ولى کمى انصاف هم خوب چیزیه جسدمومیایى شده دیاکواولین پادشاه ماددرحسن ابادسنندج هنگام خاکبردارى براى ساخت جاده پیدامى کنندودرکمترین زمان مفقودمى شود.تنهاکتیبه ماددرسرپل ذهاب کرمانشاه است که به قوم لولوبى هاتعلق داره که جزى ارحکومت مادبوده.ودرکتیبه بیستون هویت این قوم مشخص مى شود.وزبانشناسان اروپایى براین باورندزبان مادى همین زبان کوردى است حالاقضاوت بامردم ولى خدایش درموردتاریخ کرمانشاه چون باسندمشخص شده دیگه جاى حرفى نمى مونه. اینوگفتم تابجاى خواندن تاریخ بیاییدوتاریخ واقعى راخودتون ببینید.وسلام

 66. afshin می‌گه:

  قسمتی از سروده طولانی خودم تقدیم به همه پان تورک های بی وطن و سلاطین عثمانی و جناب اردوغان:

  الا بی هنر ترک پرخاشگر که دایم کنی عرعر بی ثمر
  ندانی چه گویی نفهمی دگر بدین خاطرات گویند ترک خر
  نژادی نداری ز ایران زمین همان دشت شیران و مردان کین
  نژادت ز تاتار و بربر بود سر و شکل تو همچو عنتر بود

 67. پارسا می‌گه:

  ترکها همیشه درتاریخ قومی بربر و بی هویت و وحشی بوده اند و حالا هم که به برکات سیاستهای استعمار در زمینه خرابی ایران زمین به نون و نوایی رسیدند بازهم برای جهانیان مترادف با همون ترک خر هستند و صد تا از این سریال‌های بی ارزش تحریفی هم نمیتونه بی اصالتی اونا رو تغییر بده و در جواب توران پان تورکه بی هویت:
  ندانی چه گویی نفهمی دگر
  بدین خاطرات گویند ترک خر

 68. ناشناس می‌گه:

  دوستان مگر نه اینگه همه ما ایرانی هستیم دوستان ترک مگر جوانهای غیور شما نبودند که در ابادان و خرمشهر جنگیدند و شهید شدند چطور میتونین خودتونو از این اب وخاک جدا بدونین امکان نداره هر کدوم از ما چندتایی دوست ورفیق ترک نداشته باشیم ما از هم جدا نیستیم واقعا شرم اوره که چند تا هموطن اینطور به هم توهین کنن عزیزان ترک شما چطور میتونین به مرد بزرگی که دنیا در مقابلش سر تعظیم فرو اورده کسی که در عدالت بی همتا ترینه توهین کنین این را هم بدونین که از سرنوشت حقیقی کورش بزرگ کسی خبر نداره و معلوم نیست که چطور کشته شده و هر انچه گفته شده افسانه ای بیش نیست در باره حریم سلطان هم باید بگم وای به اون انسان بدبختی که با دیدن یه سریال ازراه بدر شه یه کم برای شعور این مردم ارزش قایل باشیم درباره یه سریال سرگرم کننده این همه جبهه گیری وجهی نداره هیچ کجاش هم ضد ایرانی نیست مگه میشه به خاطر دلخوشی ما بگن نخیر ما بایران نجنگیدیم …توقع دارین برای اینکه به ما برنخوره تاریخشونو عوض کنن !

 69. افشین می‌گه:

  منظور من پان تورکها هستند نه ترکهای وطن پرست

نظرتان را در مورد مطلب جعل همه جانبه تاریخ در سریال ضد ایرانی حریم سلطان + تصاویر بنویسید

   
طراحی سایت حرفه ای
نیازهای روزانه