جلسه هیئت نظارت برنمایندگان مجلس با وزارت اطلاعات و قوه قضائیه

غلامرضا اسدالهی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر با اشاره به تدوین آین نامه داخلی هیئت نظارت مجلس بر نمایندگان در اولین جلسه این هیئت اظهار داشت: فراهم کردن تمهیدات و مقررات و تدوین استراتژی لازمه شروع به کار این هیئت است.

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیئت نظارت مجلس بر نمایندگان در اولین اقدام جلسه ای را با دستگاه های نظارتی دخیل در امر نظارت با مجلس از جمله قوه قضائیه و وزارت اطلاعات خواهد داشت تا نحوه همکاری خود با این نهاد ها را مشخص کند.

وی ادامه داد: بر اساس قانون هر نوع اطلاعاتی را که این نهاد ها از رفتار خلاف شئون نمایندگان داشته باشند باید در اختیار این کمیته مجلس قرار دهند زیرا کمیته نظارت مجلس بر نمایندگان بر اساس قانون مسئول رسیدگی به این پرونده ها است.

اسدالهی گفت: هیئت نظارت مجلس بر نمایندگان همچنین گزارشاتی را که در خصوص تخلفات نمایندگان از مردم یا هیئت رئیسه دریافت می کند، نیز بررسی می کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر مطابق قانون ۱۲ ماده ای نظارت بر نمایندگان مجلس، اعضای هیات نظارت بر نمایندگان مجلس عبارتند از: یکی از نواب رئیس به انتخاب هیات رئیسه مجلس،  دو نماینده از کمسیون های قضائی و حقوقی و اصل ۹۰، چهار نفر از نمایندگان به انتخاب مجلس.
 
بر همین اساس حجت الاسلام ابوترابی از هیات رئیسه مجلس و حجت الاسلام حسینیان و غضنفرآبادی به ترتیب از کمیسیون های اصل ۹۰ و قضائی با نظر مشورتی کمیسیون انتخاب شدند. همچنین از میان ۷۳ نفر از نمایندگانی که برای عضویت در این هیات ثبت نام کرده بودند هیات رئیسه مجلس عزیز اکبریان نماینده مردم کرج و عوض حیدر پور نماینده شهرضا و غلامرضا اسدالهی از تربت جام و محمدحسن میرمحمدی نمانیده مردم خوانسار و گلپایگان را انتخاب کردند و مجلس به این افراد رای مثبت داد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن