جنگ جهانی دوم در ˝کلاه پهلوی˝

گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

سریال ˝کلاه پهلوی˝ و در ادامه سفر کریم و بلانش به فرانسه، کریم به واسطه خدمات متعدد خود به دولت فرانسه ˝نشان شوالیه˝ دریافت خواهد کرد.

 به گزارش ممتاز نیوز؛ در این قسمت سریال “کلاه پهلوی” مخاطبان تاثیر وقایع منتهی به جنگ جهانی دوم بر روابط میان شخصیت‌های “کلاه پهلوی” خواهند بود. کریم و بلانش که در فرانسه به سَر می‌برند، به سبب احتمال وقوع جنگ در اروپا، به دستور عموی بلانش (تره گانو) به ایران باز می گردند.

البته بلانش تصمیم دارد تا با ماندن در فرانسه، در کنار هموطنان خود باشد اما تره گانو به بلانش دستور می‌دهد تا برای حفظ اشیای عتیقه به ایران برود و برای آنکه مشکلی برای وی پیش نیاید، دستور می‌دهد تا گذرنامه ایرانی برای بلانش صادر شود.

در ادامه داستان کریم به واسطه خوش خدمتی به فرانسوی‌ها موفق به دریافت نشان شوالیه می‌شود. در همین زمان سیمسون (ماه چهره خلیلی) نیز تلاش می‌کند تا خود را به کریم نزدیک کند و او را وادار به جاسوسی کند.

در قسمت پنجاهم “کلاه پهلوی”، کریم و بلانش به ایران بازمی‌گردند و کریم پس از مراجعه به شهربانی، به واسطه پیشنهاد‌های سیمسون در موقعیت شغلی خود ترقی می‌کند. خواندن یک بحر طویل توسط میرزارضا در زندان نیز از دیگر اتفاقهای این قسمت است.

این سریال در ۵۴ قسمت به کارگردانی سیدضیاءالدین دری و به تهیه کنندگی محمد رضا تخت کشیان در شبکه یک سیما ساخته شده و ۱۳ ماه از آغاز پخش آن می گذرد. پخش “کلاه پهلوی” تا پایان آبان ماه امسال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/۵۵


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ