جهانی شدن خودروسازان در گرو چیست؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 جهانی شدن خودروسازان در گرو چیست؟

جهانی شدن خودروسازان در گرو چیست؟

ممتازنیوز: مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اعلام کرد: ایران خودرو برای رقابت در بازارهای بین المللی تا سال ۱۳۹۵ سه محصول با طراحی داخلی و یک محصول مشترک با خودروسازان معتبر تولید خواهد کرد.

به گزارش ممتازنیوز، نجم‌الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو با بیان این مطلب گفت: ‌جهانی‌سازی ایران‌خودرو بدون جهانی شدن صنعت قطعه‌سازی میسر نمی‌شود و این شرکت همواره در جهت رشد این صنعت گام برداشته است.
وی نقش قطعه‌سازی را در رقابتی شدن صنعت خودروی کشور و حضور مستمر در بازار‌های خارجی کلیدی دانست و اظهار داشت: ایران‌خودرو از طراحی تا تولید محصولات جدید، قطعه‌سازان را در این فرآیند مشارکت داده است.
نجم‌الدین خاطر نشان ساخت: طبق تحقیقات استراتژیک انجام شده برای حضور جدی قطعه‌سازان هر کشوری در بازار‌های بین‌المللی یکی از پیش نیاز‌های مهم عبور تیراژ داخلی از مرز یک میلیون خودرو شناسایی شده است.
وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌هایی که در خطوط تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو انجام گرفته، ظرفیت تولید سالانه یک میلیون دستگاه خودرو را دارد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو تصریح کرد: در صورت تامین قطعه امکان بهره‌برداری از این ظرفیت وجود دارد.
وی به نقش وزارت صنعت، معدن و تجارت در صادرات خودرو و قطعه اشاره کرد و گفت: ‌مهم‌ترین نقش این وزارت خانه اقتصادی کردن تولید داخلی برای صادرات است.
نجم‌الدین، عوامل مهم برای اقتصادی کردن تولید داخل را نیازمند توجه بیشتر مسوولان عنوان کرد و گفت: اعطای تسهیلات بلندمدت کم بهره برای صادرات، ‌وام ارزان قیمت برای گردش عملیاتی، اصلاح تعرفه مواد اولیه، حمل و نقل ارزان قیمت و جوایز صادراتی از جمله این عوامل به شمار می رود.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو اظهار داشت: به علت گران بودن هزینه سرمایه‌گذاری، قطعه‌سازان ما در جهت تولید قطعات پیچیده با ارزش افزوده بالاتر حرکت نکرده‌اند.
نجم‌الدین تصریح کرد: ‌در همه کشور‌ها برای هزینه حمل و نقل محصولات صادراتی یارانه می‌پردازند ولی هزینه حمل و نقل و توقف در گمرک در ایران بسیار بالاست.
وی ادامه داد: مشوق‌های صادراتی در ایران حداقل و زمان دسترسی به آن بسیار طولانی است و مشوق‌ها باید متناسب و در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرداخت شوند.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو خطاب به جامعه صنعتی کشور گفت: همه باید برای جهانی شدن صنعت و اقتصاد کشور فکر کنیم.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ