جوانان ایرانی رکوردار خیابان گردی اند!

۳۰م آذر ،

یک جامعه شناس گفت: مشکلات نسل جوان ما ناشی از فقدان مهارت مدیریت و عدم اشتغال به کار، ریشه می گیرد و پدیده ی تاریخ خیابان گردی است.

جعفربای در گفتگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران بیان کرد: شاید جوان ایرانی از جمله جوانانی باشد کە در دنیا رکورد خیابان گردی را به خود اختصاص داده و بیشتر وقت خود را در خیابان می گذراند.

وی افزود: فقدان هدفگذاری های دقیق برائ زندگی سالم از سوی خانواده برائ جوانان اتفاق نمی افتد و این امر به صورت یک عادت اجتماعی در می آید و این اشخاص معمولا بدون برنامه زندگی می کنند.

ایشان ادامه داد: اشخاص خیابان گرد به سبب بی هدف بودن و نداشتن برنامه ریزی در زندگی بیشتر وقت خود را در خیابان به سر می برند کە این امر سبب می گردد به کارهایی روی آورند کە با وجه آنان سازگاری دارد و به آن به عنوان یک تفریح و سرگرمی لذت بخش نگاه کنند.

جعفربای تصریح کرد: اشخاص خیابان گرد در بیشتر مواقع با عناصری مثل خودشان روبه رو و گروههای چند نفره را تشکیل داده و دست به حوادث احتمالی و از سوی دیگر چون به صورت گروهی و جمعی می باشند تحت تاثیر تحریک و تلقین رفاقت و دست دوستی به اقدامات بزهکارانه می زنند.

این جامعه شناس افزود: آلودگی های محیطی و وجود عناصر ناپاک در جامعه در واقع جامعه پذیری آنان را در معرض آسیب قرار می دهد.

بحث شکل گیری شخصیت نامناسب و معیوب خواهد بود و به سبب دیگر چون از خانواده دورند و نظارت اجتماعی هم کاهش پیدا کرده آنان در خیابان رها شده و این سرگردانی خیابانی آنان را دچار مشکلات فراوانی خواهد کرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: گاهی این گروهها قربانیان باندهای خطرناک بزهکاری، تفرقه اجتماعی قرار می گیرند و اینان طعمه ی خوبی برائ باندهای مواد مخدر می باشند./ف


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ