جوایزسی و سومین دوره حلقه منتقدان لندن اهدا شد

ممتازنیوز:

2012-LOVE-AMOUR-010

عشق برنده سه جایزه برتر منتقدان لندن شد

تازه‌ترین ساخته میشائل هانکه پیروز اصلی سی و سومین دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن لقب گرفت. مراسم این دوره جوایز فیلم حلقه منتقدان لندن شنبه شب در هتل می‌فر لندن برگزار شد.

 درام «عشق» ساخته میشائل هانکه که نامزد پنج جایزه اسکار است، از سوی منتقدان لندن به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شد. این فیلم جوایز بهترین فیلمنامه‌نویس سال (هانکه) و بازیگر زن سال (امانوئل ریوا) را هم دریافت کرد.

«عشق» داستان زن و شوهری سالخورده است که وقتی زن سکته مغزی می‌کند، رابطه غنی و توام با عشق‌شان مورد آزمون قرار می‌گیرد.

این فیلم که تولید مشترک اتریش، فرانسه و آلمان است، ماه مه در جشنواره فیلم کن جایزه نخل طلایی را برد و هفته پیش در جوایز گلدن گلوب برنده جایزه بهترین فیلم خارجی‌‌زبان شد. «عشق» نامزد پنج جایزه اسکار شامل بهترین فیلم و کارگردان هم هست.

هانکه در بخش کارگردان سال رقابت را به آنگ لی برای فیلم «زندگی پی» واگذار کرد. این فیلم جایزه دستاورد فنی را هم برد.

«مرشد» به کارگردانی پل تامس اندرسن در دو بخش  بازیگر مرد سال (واکین فینیکس) و بازیگر مرد مکمل سال (فیلیپ سیمور هافمن) جایزه حلقه منتقدان لندن را از آن خود کرد. آن هاتاوی برای «بینوایان»‌ جایزه بازیگر زن مکمل سال را گرفت.

«زنگ و استخوان» ژاک اودیار بهترین فیلم خارجی‌زبان سال شناخته شد و مستند بریتانیایی «شیاد» جایزه مستند سال را گرفت.

این گروه جایزه آتن‌بورو فیلم بریتانیایی سال را به «Berberian Sound Studio» اعطاء کرد و توبی جونز هم برای این فیلم جایزه بازیگر مرد بریتانیایی سال را از آن خود کرد. 

آلیس لو و استیو ارام فیلمنامه‌نویسان برای «توریست‌ها» برنده جایزه فیلمساز بریتانیایی نوظهور شدند. تام هالند برای بازی در «غیرممکن» جایزه بازیگر بریتانیایی جوان سال را برد و آندرا رایزبورو برای «رقصنده سایه» برنده جایزه بازیگر زن بریتانیایی سال شد.

۱۰ فیلم برتر سال به انتخاب حلقه منتقدان لندن عبارتند از «عشق»، «مرشد»، «زندگی پی»، «آرگو»، «جانوران محیط وحش جنوب»، «۳۰ دقیقه بامداد»، «روزی روزگاری در آناتولی»، «جانگو آزاد شده»، «تابو» و «زنگ و استخوان».

جایزه دیلیس پوئل نیز به هلنا بونهام کارتر اعطاء شد.

حلقه منتقدان لندن شامل بیش از ۱۲۰ منتقد فیلم و نویسنده است. این حلقه سال ۱۹۱۳ تاسیس شد.

 ورایتی / ۲۰ ژانویه

ترجمه : کاوان فرهادی


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ