جگر ممنوع التصویر نیست

 

 

 

«جیگر» ممنوع‌التصویر نیست / کلاه قرمزی و رفقا نوروز ۹۲ روی آنتن سیما
تلویزیون – مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما حذف و یا ممنوع التصویری این عروسک را تکذیب کرد.

به گزارش خبر آنلاین، روز گذشته خبری مبنی بر ممنوع التصویر شدن شخصیت عروسکی «جیگر» یکی از شخصیت‌های برنامه عروسکی «کلاه قرمزی» منتشر شد. دلیل حذف این شخصیت عروسکی بدآموزی او عنوان شده بود.

 

عروسک «جیگر» یک الاغ است که از نوروز امسال به مجموعه کلاه قرمزی اضافه شد و تکیه کلام او «جگرم» خیلی زود سر زبان‌ها افتاد.

این خبر روز گذشته ۷ شهریور در حالی روی خروجی سایت‌های مختلف قرار گرفت که عوامل این مجموعه تلویزیونی از ماجرای حذف شخصیت «جیگر» کاملا بی‌خبر بودند.

حمید مدرسی تهیه‌کننده مجموعه «کلاه قرمزی» در گفت‌و‌گو با خبرآنلاین، در مورد این موضوع اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت او در جریان این اتفاق نبوده و چنین خبری را تازه دارد می‌شنود.

برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» یکی از پر‌بیننده‌ترین برنامه‌های تلویزیون است که پخش آن از اوایل دهه ۷۰ از سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. در ابتدا کلاه قرمزی و پسرخاله شخصیت‌های اصلی این مجموعه بودند و به تدریج شخصیت‌های دیگری چون پسر عمه زا، فامیل دور، گیگیلی، ببعی، آقوی همساده، دختر عمه زا و… هم به جمع عروسک‌های این مجموعه اضافه شدند.

علی  زارعان مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو اما در گفت و گو با دو خبرگزاری فارس و ایسنا این خبر را تکذیب کرده و گفته که «من با آقای طهماسب و آقای جبلی، مدیر شبکه نمایش، مدیر شبکه جام جم و… صحبت کرده و از آن‌ها درباره حذف این شخصیت عروسکی سوال کردم که همگی متفق القول این مطلب را تکذیب و عنوان کردند که در این باره هیچ گونه اظهارنظری نداشته‌اند. حذف و یا ممنوع التصویری این عروسک را تکذیب می‌کنیم.»

 

او ادامه داد: «شخصیت جیگر یک شخصیت محبوب است که در کنار کلاه قرمزی، پسرعمه زا، آقوی همساده، بچه ننه، پسرخاله و… قرار دارد و هیچکدام از آن‌ها حذف نشده‌اند.»

 

زارعان درباره عنوان برخی مطالب راجع به بدآموزی عروسک جیگر تصریح کرد: «به هیچ عنوان این عروسک بدآموزی نداشته و خوشبختانه از نوروز که جیگر به جمع عروسک‌های مجموعه کلاه قرمزی پیوست، با استقبال فراوانی روبرو شد و حتی آقای ضرغامی به طور مستقل از سازندگان این برنامه تشکر کردند. همچنین آقای دارابی نیز در جلسه‌ای دیگر به خاطر خلق چنین شخصیت‌های عروسکی پرطرفداری از خالق آن‌ها تشکر کرد و حدود دو هفته پیش نیز آقای بخشی‌زاده مدیر شبکه دو از سازندگان کلاه قرمزی تجلیل کرد.»

 

مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه دو درباره ساخت مجموعه کلاه قرمزی ویژه نوروز ۹۲ نیز گفت: «صحبت‌های مقدماتی انجام شده و قرار است کلاه قرمزی به همراه سایر عروسک‌های این برنامه در نوروز ۹۲ نیز ویژه برنامه‌ای را داشته باشند.»

 

او در پاسخ به این سوال که آیا امکان حذف عروسک جیگر در برنامه نوروزی ۹۲ وجود دارد؟ افزود: «خیر. فکر نمی‌کنم که این عروسک حذف شود. مگر اینکه آقای طهماسب به تصمیم تازه‌ای در این باره برسند که احتمال آن خیلی کم است و قرار بر حذف هیچکدام از عروسک‌ها نیست.»

 

این روز‌ها فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» اکران سینما‌ها را به خود اختصاص داده است و با استقبال خوب تماشاگرانش روبرو شده است. تا کنون ۳ فیلم سینمایی با حضور کلاه قرمزی و برخی از عروسک‌های همراهش روی پرده رفته که هر سه با استقبال مواجه شده‌اند. روز گذشته فیلم سینمایی «کلاه قرمزی و بچه ننه» با گذشت ۱۳ روز از اکران توانست یک میلیارد و ۶۰ میلیون تومان در تهران به دست آورد.

 

همکاری در فروش - ژل بهداشتی آنتی سپتیک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ