حذف بعضی از دانشگاه‌های خارجی از لیست دانشگاه‌های معتبر برای تحصیل

۲۳فروردین۱۳،

vahid (26)-11.jpg

معاون دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان از کاهش ۳۳ درصدی مراجعه متقاضیان تایید مدارک تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور در سال قبل خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مجتبی بذرافشان مقدم، اظهارکرد: حذف تعدادی از دانشگاه‌های خارجی از فهرست دانشگاه‌های معتبر اداره کل دانش‌آموختگان، افزایش ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های کشور و مشکلات ارزی و تامین ارز لازم از دلایل عمده کاهش مراجعه متقاضیان تایید مدارک تحصیلی برای ادامه تحصیل در خارج کشور است.

وی با اشاره به برگزاری آزمون جذب و مصاحبه دانشجویان غیرایرانی، گفت: سال قبل این آزمون در دو کشور افغانستان و تاجیکستان برگزار شد و در سال جاری این آزمون‌ها را در کشورهای بیشتری برگزار می‌شود.

بذرافشان از برگزاری اولین آیین نکوداشت دانشجویان غیرایرانی دانشگاه‌های کشور در سال جاری به میزبانی مشهد خبر داد و گفت: در این گردهمایی از تمام غیرایرانی‌هایی که در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی از دانشگاه‌های ایران فارغ التحصیل شده‌اند دعوت خواهیم کرد.

وی افزود: همچنین اولین جشنواره فرهنگی ورزشی دانشجویان غیرایرانی در اردیبهشت ماه سال در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

بذرافشان به افزایش سرانه فضای ورزشی دانشگاه‌ها در سال قبل اشاره کرد و گفت: ایجاد قطب‌های ورزشی دانشجویی در دانشگاه‌های مختلف و تغییر توجه‌ها از ورزش‌های قهرمانی به سمت ورزش‌های همگانی، بومی و تفریحات سالم از رویکردهای سازمان امور دانشجویان در سال تازه است.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ