حذف یارانه نقدی ۳ دهک تصویب شد

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

جعفر قادری نماینده مردم شیراز و رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسات کمیته اقتصادی کمیسیون متبوعش دربارهٔ پیشنهاد نمایندگان برای حذف یارانه ۳دهک بالای جامعه گفت: این پیشنهاد در جلسات اخیر کمیته اقتصادی کمیسیون مورد بررسی دقیق و کارشناسی قرار گرفته است.

وی در این زمینه افزود: در جلسه اخیر کمیته، این پیشنهاد پس از بررسی، با اکثریت آرا مورد تصویب اعضا قرار گرفت و بر همین اساس قطعاً در صحن کمیسیون نیز مطرح و مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: دولت با این پیشنهاد مخالفت کرده و خواستار ارائه زمان برای بررسی کارشناسی موضوع شده اما اکثر نمایندگانی که عضو کمیسیون بودجه می باشند با این پیشنهاد موافقند.
قادری در پاسخ به این سوال که آیا فکر می‌کنید این موضوع در صحن کمیسیون بودجه نیز به تصویب برسد یا خیر، گفت: نمایندگان موافق پیشنهاد می باشند اما دولت مخالف است و معلوم نیست که تا چه حد مخالفت کند و نتیجه چه شود.
پیشتر، احمد توکلی عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه نیز به خبرگزاری تسنیم گفته بود: کسر ۳۰ درصد از یارانه بگیران امکان پذیر است و به همین سبب کمیسیون برنامه و بودجه به دولت پیشنهاد کرده تا یارانه نقدی دهک‌های بالای درآمدی را حذف کند.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ