حركاتي براي بالا بردن ضربان قلب

جام جم آنلاين: حتما لازم نيست ورزش‌هاي رزمي بلد باشيد تا به كمك آنها ضربان قلب خود را افزايش دهيد. حركات تركيبي مشت و لگد ساده، تمرين خوبي براي افزايش ضربان قلب و رهايي از استرس به شمار مي‌رود. به همين علت، اكثر رزمي‌كاران از بدني متناسب برخوردارند.

براي آزاد‌سازي تنش‌ها لزومي ندارد حتما به جسمي ضربه بزنيد. فقط نيرو وارد كردن هنگام ضربات نمايشي مي‌تواند باعث بازگشت آرامش به بدن شما شود، دقت داشته باشيد كه اين حركات روي سيستم قلبي ـ عروقي موثر است و براي دفاع شخصي طراحي نشده است.

حركت اول: پاها را كمي بيشتر از عرض شانه باز كنيد و دست‌ها را در حالت مشت شده مقابلتان قرار دهيد. روي پنجه پاها قرار بگيريد، پاي غالب را كمي عقب‌تر قرار دهيد و زانوهايتان را اندكي خم كنيد. ابتدا با دست جلو‌تر يك مشت كوتاه به جلو بزنيد و پس از آن در حالي كه بدن خود را مي‌چرخانيد با دست ديگر مشتي به جلو بزنيد. در نهايت به نقطه شروع بازگرديد و حركت اول را مجدد تكرار كنيد. اين حركت را تا 10 مشت دنبال كنيد.

حركت دوم: براي انجام اين حركت در حالت شروع حركت قبلي قرار بگيريد. اين بار به جاي مشت در هر نوبت يك لگد بزنيد. ابتدا وزن خود را روي پاي عقبي بيندازيد و زانوي پاي جلويي را بالا بياوريد. سپس لگدي به جلو بزنيد. بعد پاي خود را پايين آورده، همين كار را با پاي مخالف تكرار كنيد. براي انجام اين حركت، هم مي‌توانيد در يك نقطه ثابت بايستيد و هم مي‌توانيد حين انجام حركت رو به جلو حركت كنيد. اين حركت را همانند حركت قبل تا 10 لگد دنبال كنيد. همچنين مي‌توانيد دو حركت فوق را با هم تركيب كنيد. به اين صورت كه ابتدا دو مشت و سپس دو لگد بزنيد و اين كار را به طور متناوب تكرار كنيد. (جام جم – ضميمه سيب)

الميرا يزدانخواه‌


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نظرتان را در مورد مطلب حركاتي براي بالا بردن ضربان قلب بنویسید