حریق «بازار مبل ایران» اطفاء شد

ایسنا: سیدعلیرضا علوی‌رضوی در تشریح عملیات شش ساعته آتش‌نشانان ۱۳ ایستگاه در اطفای حریق بازار مبل ایران گفت: با تلاش آتش‌نشانان، سرانجام این حریق دقایقی پیش مهار شد.

وی افزود: در ساعت ۱۳: ۱۰ اولین تماس مبنی بر وقوع حریق در بازار مبل ایران در مرکز فوریت‌های ۱۲۵ به ثبت رسید که ایستگاه ۷۰ ظرف مدت دو دقیقه به محل حادثه اعزام شد.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه مجموع آتش‌نشانان ۱۳ ایستگاه در مهار حریق بازار مبل نقش داشتند، ‌ گفت: حریق بازار در چهار طبقه رخ داد و سقف بازار نیز به دلیل کاذب بودن تخریب شد.

وی افزود: سقف بازار از داخل با رابیز و گچ و از بیرون با سفال پوشانده شده بود که این مواد نیز کاملا اشتغال‌زا و غیراستاندارد هستند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران هم‌چنین با بیان اینکه در ماه گذشته چندین بار کار‌شناسان پیشگیری سازمان آتش‌نشانی ضمن بازدید از بازار مبل ایران تذکرات لازم را در مورد ساختار غیراستاندارد این بازار به مدیریت اعلام کرده بودند، گفت: نبود راه‌های استاندارد، نصب نکردن خاموش‌کننده در معابر و عدم‌ آموزش پرسنل و انتظامات در هنگام ایجاد حریق از جمله موارد مورد انتقاد سازمان آتش‌نشانی به مدیریت این بازار بود.

علوی در ادامه با بیان اینکه «متاسفانه موضوع آتش‌سوزی در بازار به آتش‌نشانی دیر اطلاع داده شد» گفت: مالکان سعی کردند خودشان آتش را خاموش کنند اما موفق نشدند.

وی با بیان اینکه «در حال حاضر با اطفا و لکه‌گیری بازار، کار‌شناسان پیشگیری برای تعیین میزان خسارت و علت وقوع حادثه در محل مشغول به کار هستند» گفت: معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از دقایق اولیه حریق در محل حضور داشتند.

مدیر روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی افزود: شهردار تهران نیز پس از اطلاع از وقوع حریق در بازار مبل به صورت پیگیر و از طریق تماس‌های مکرر تلفنی با رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران در جریان روند اطفای حریق قرار داشت.

به گزارش ایسنا، بر اساس گزارش‌های ارائه‌شده، این حادثه تلفات جانی نداشته و چند مصدوم که دچار دودزدگی شده بودند در محل مداوا شده‌اند. یک آتش‌نشان نیز دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه دست شده بود که به بیمارستان منتقل شد.

با وجود گمانه‌زنی‌های اولیه مبنی بر رعایت‌نکردن نکات ایمنی و سهل‌انگاری به عنوان دلیل بروز حادثه، تحقیقات گسترده‌تر برای اعلام دقیق علت این حریق در حال انجام است.

جوان آنلاین – آخرین عناوین حوادث

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *