حساس ترین پوست متعلق lبه کدام حیوانات است؟

۲۳ آبان ۱۳۹۴ lبه نقل از منبع ذکر شده، در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

جدیدترین تحقیقات حیات وحش، حساس ترین پوست های متعلق lبه حیوانات را کشف کرده است.

به گزارش تفسیری خبرنگار دانش های روزممتازنیوز، در میان قلمرو گسترده حیوانات، کورکودیل ها و تمساح ها از حساس ترین پوست ها برخوردارند.

این حیوانات دارای پوستی lبه شدت حساس می باشند.

از آنجا که پوست بدن این حیوانات lبه صورت لایه ای ضخیم و پر از دست انداز lبه نظر می رسد، lبه راحتی نمی توان دریافت که این حیوانات درنده دارای خودآگاهی فوق العاده ناشی از ساختار پوست و حساسیت استثنایی آن می باشند.

این حساسیت در اثر گیرنده های حسی قوی واقع در رنگدانه ای گنبد مانند که lبه صورت دست انداز روی پوست این حیوانات قرار دارند، ایجاد شده است.

در تمساح این گیرنده ها و مراکز آگاهی حسی در اطراف فک و جمجمه متمرکز شده است.این مراکز حسی حتی از نوک انگشتان انسان نیز حساس تر می باشند.

پس از انجام آزمایشی که طی آن از شنوایی تمساح ها و کورکودیل ها در آب و توسط صداهای پس زمینه جلوگیری شد، دانشمندان دریافتند این حیوانات کوچکترین امواج و علایم را از طریق گیرنده های حساس روی صورت خود دریافت می کنند.

محققان دریافتند که فایل های آی او اس در این حیوانات از طریق گانگلیون های سه قلو که بسته های نرم افزاری عصبی مسئول ایجاد آگاهی های حسی lبه فک و صورت انسان می باشند، lبه مغز مربوط می شوند.

این مراکز حسی lبه شوری و تغییرات آب حساس نبوده اما مجموعه ای متنوع از اعصابی می باشند که lبه فشار و ارتعاش پاسخ می دهند.

بر اساس این یافته ها، سیستم حسی کورکودیل ها بسیار خاص و پیشرفته است./ع ل


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *