حضور خاتمی در مراسم تنفیذ مانعی ندارد

۱۲ تیرماه ۱۳،

نایب رییس مجلس گفت: حضور روسای‌جمهور قبل از جمله خاتمی در مراسم تنفیذ رییس‌جمهور آینده بلامانع است.


نایب رییس مجلس گفت: حضور روسای‌جمهور قبل از جمله خاتمی در مراسم تنفیذ رییس‌جمهور آینده بلامانع است.

 محمدرضا باهنر روز قبل در نشست خبری خود که در محل جامعه اسلامی مهندسین برگزار شد، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه معمولا مراسم تنفیذ با حضور روسای‌جمهور قبل برگزار می‌شود آیا امکان حضور آقای خاتمی در این مراسم وجود دارد؟ گفت: حضور آقای خاتمی نیز در این مراسم بلامانع است و اشکالی ندارد، اما هیچ تصمیمی در این خصوص گرفته نشده است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه شما قصد تشکیل حزب فراگیر با لیدری آقای ناطق نوری را دارید؟ گفت: حزب فراگیر جزو آرزوهای قدیمی ما است که این حزب مختص جریان و جبهه اصولگرایی نیست. وی افزود: اعتقاد دارم ما نیازمند چند حزب فراگیر و قدرتمند در کشور هستیم که البته آمار حزب‌های پروانه دار و رسمی در کشور به ۲۲۰ حزب می‌رسد، اما هیچ یک از این احزاب قدرتمند و تاثیرگذار نیستند؛ بنابراین ما به حزبی که حرف جدی در فضای سیاسی کشور بزند و حداقل ۳۰ تا ۴۰ درصد از آرا را بتواند مدیریت کند نیازمندیم.

باهنر با بیان اینکه دیگر اشخاص سیاسی نیز بعد از انتخابات حرف‌هایی دربارهٔ راه‌اندازی حزب فراگیر زده‌اند، گفت: آقای عارف و هاشمی رفسنجانی نیز صحبت از تشکیل حزب فراگیر داشته‌اند و علی لاریجانی نیز در سخنرانی خود به مناسبت ۷ تیر بر این موضوع نیز تاکید داشته است؛ بنابراین بعد از انتخابات و تا ۴ سال آینده که فضای سیاسی در کشور آرام است بهترین فرصت برای تشکیل یک حزب قوی و تاثیرگذار برای حضور در انتخابات آینده فراهم می‌شود، البته احزاب نیز باید در برابر افکار عمومی پاسخگو باشند.

باهنر گفت: تمام روسای‌جمهور قبل می‌توانند در این مراسم حضور داشته باشند و رییس‌جمهور تازه نیز می‌تواند با روسای‌جمهور قبل برای پیشبرد کارهای خود مشورت بگیرد. من به آقای روحانی پیشنهاد می‌کنم که پایه‌گذار این‌طور جلسات باشند.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ