حضور فقط ۲ بانک در مرکز مبادلات ارزی

خبرگزاری فارس: بانکهای ملت و کشاورزی عامل مبادلات ارزی/ ثبت سفارش دلاری فعلاً متوقف است

بینا- در حالی قرار بود مرکز مبادلات ارزی کار آزمایشی خود را امروز آغاز کند که تاکنون تنها نمایندگان دو بانک ملت و کشاورزی در این مرکز حاضر شدند و از حضور مسئولان مربوطه بانک مرکزی و وزارت صنعت خبری نیست.
براساس گزارش فارس، تاکنون اتاق معاملات ارزی کار خود را آغاز نکرده است و متقاضیان ارز بدون دریافت ارزی به خانه‌های خود بازگشتند.
براساس این گزارش، تنها اتاق نمایندگان بانک‌ها که در آن نماینده بانک ملت و بانک کشاورزی حضور دارند، دقایقی پیش باز شد و نمایندگان آن به پشت میزهای خود رفتند.
به گفته یکی از مسئولان، بانکهای عامل فعلا بانک ملت و کشاورزی هستند اما در صورتی که از بانک دیگری تقاضای دریافت ارز داده شود پذیرفته خواهد شد.
وی ادامه داد: امروز تاکنون کشف قیمت صورت نگرفته و عملا اجرای این طرح به فردا موکول می‌شود. فعلا کالاهای مشمول اولویت سه می‌توانند از این طریق ارز دریافت کنند و در صورتی‌که عرضه تقاضا را پوشش داد کالاهای گروه ۴ و ۵ هم از این طریق ارز دریافت خواهند کرد.
به گفته یکی از واردکنندگان و متقاضیان ارز که در محل اتاق معاملات ارزی حاضر شده بود دلار و درهم فعلا ثبت سفارش نمی‌شود و سایر ارزها مانند یورو، یوان، روپیه و دیگر ارزها ثبت سفارش می‌شوند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ