حضور ناتو در منطقه تسلط ترکیه بر سواحل شرقی این کشور را خدشه‌دار می‌کند

سرلشکر فیروزآبادی:

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه جنگ ترکیه و سوریه خواست آمریکا است، اظهار داشت: طبق اصول پذیرفته شده و ثابت ترکیه، هرگز نباید سواحل شرقی این کشور و قبرس به دست غربی‌ها بیفتد اما حضور ناتو در این منطقه این اصل مهم و استراتژیک را خدشه‌دار می‌کند.

به گزارش حوزه دفاعی ـ امنیتیممتازنیوز، سردار سرلشکر سید حسن فیروز‌آبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی با اشاره به بروز تنش‌ها و درگیری‌های مرزی بین ترکیه و سوریه و احتمال وقوع جنگ بین این دو کشور اسلامی اظهار داشت: این جنگ خواست آمریکا است و مسئولین هر دو کشور بایستی به جهت آرامش در مرزها، در مسیر عدم دخالت در امور یکدیگر حرکت کنند.

وی افزود: قابل فهم است که اشتباهاتی اتفاق افتاده است اما جنگ جبران کننده این اشتباهات نبوده و هر دو کشور اسلامی را دچار چالش‌های سنگین خواهد کرد.

رئیس ستاد کیل نیروهای مسلح حضور ناتو در منطقه را در ابتدا تهدیدی برای ترکیه دانست و تصریح کرد: این آرزوی غربی‌ها بوده است که ترکیه را با چالش‌هایی رو به‌رو و تضعیف کرده و سپس خط مقدم جبهه اسلام و مسلمین برابر غرب را به تفرقه درآورند.

سرلشکر فیروزآبادی در ادامه به اهمیت و ضرورت پایان بخشیدن به چالش‌های ایجاد شده بین ترکیه و سوریه و لزوم اهتمام مسئولین دو کشور به این موضوع تأکید و بیان داشت: امیدوارم مسئولین ترکیه و سوریه با هوشمندی، دینداری و خویشتن داری این مقطع حساس را به سلامت طی کنند چرا که بر اساس عقل و دین، هیچکس جنگ بین دو کشور مسلمان را نمی‌پسندد لذا باید هرچه زودتر این درگیری مرزی و دخالت‌های ناخواسته متوقف شود.

عضو شورایعالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: فرصت گفتگو همیشه هست اما آتش جنگ، فرصت‌ها را می‌سوزاند.

سرلشکر فیروزآبادی تأکید کرد: طبق اصول پذیرفته شده و ثابت ترکیه، هرگز نباید سواحل شرقی این کشور و قبرس به دست غربی‌ها بیفتد اما حضور ناتو در این منطقه این اصل مهم و استراتژیک را خدشه‌دار می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر :


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ