حق مسکن کارگران دو برابر شد

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

سخنگوی دولت از تصویب دو برابر شدن حق مسکن کارگران در جلسه امروز هیأت وزیران خبر داد.

 محمدباقر نوبخت در حاشیه جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران،‌ گفت: پیشنهاد شورای عالی کار مبنی بر افزایش و دو برابر شدن حق مسکن کارگران محترم و زحمتکش در جلسه امروز مورد موافقت قرار گرفت و این مبلغ از ۱۰۰ هزار ریال به ۲۰۰ هزار ریال افزایش پیدا کرد.این در حالی است که از سال ۸۴ رقم حق مسکن کارگردان افزایش پیدا نکرده بود.
وی افزود: همچنین پیشنهاد دیگری از سوی وزارت کار ، تعاون و رفاه اجتماعی مبنی بر افزایش حق حضور نمایندگان کارگری در مراجع حل اختلاف کارگری مطرح شد و این رقم به ۲٫۵ برابر افزایش پیدا کرد و از ۸۰ هزار ریال به ۲۰۰ هزار ریال افزوده خواهد شد.
نوبخت با بیان اینکه “تبصره ذیل ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری نیز در جلسه امروز هیأت دولت مورد بحث قرار گرفت”، اظهار کرد: از آنجا که بر اساس این تبصره دستگاه‌های اجرایی مجاز می باشند که اگر با اصلاح ساختار و واسپاری تصدی‌های اجتماعی‌ خود به دستگاه‌های خارجی صرفه‌جویی داشته باشند بتوانند این صرفه‌جویی را در زمینه افزایش فوق‌العاده شغل کارکنان خود استفاده کنند.
معاون رییس‌جمهور افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اصلاح ساختاری که داده بود توانست از این امکان تبصره ذیل ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری استفاده کند و پیشنهاد افزایش فوق‌العاده شغل کارکنان این وزارتخانه را دهد که هیات محترم دولت با این موضوع موافقت کرد.
سخنگوی دولت همچنین گفت: انتقال مرکز سیاسی کشور از تهران به مکان دیگر در این جلسه مورد توجه قرار گرفت و با توجه به مطالعاتی از سال ۸۹ در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی همچنین در مرکز تحقیقات استراتژیک انجام شده بود، این موضوع مدنظر قرار گرفت و مطالعات در این باره به صورت یک کتاب در دست انتشار یافتن است.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ