حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی یک شعار نیست بلکه یک فرمان است

۱فروردین ۱۳،

یک کارشناس سیاست خارجی گفت: پیام‌های که مقام معظم رهبری در ابتدای هر سال می‌دهند، فرمان می باشند نه شعار و باید مسئولین و دست اندرکاران، قوه مجریه ، قوه مقننه، و اجرایی دستور رهبری را به عنوان یک فرمان سرمشق سال قرار دهند و همه امکانات و توانایی کشور را در مسیر تحقق آن هدف قرار بدهند.

حسین کنعانی مقدم در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی باشگاه خبرنگاران دربارهٔ نامگذاری امسال با نام “حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” از سوی رهبری معظم انقلاب اسلامی گفت: رهبری براساس افق چشم انداز ۱۴۰۴ هر سال یک هدف میان مدت را مطرح می‌کنند و برائ رسیدن به آن مسئولین را هدایت و رهبری می‌کنند.

وی تصریح کرد: امسال ۲ مسئله اصلی یکی بحث مسائل سیاسی و یکی بحث مسائل اقتصادی مطرح است که مقام معظم رهبری در واژه‌ای به نام حماسه مطرح کرده‌اند و به نظر می‌رسد که کشور تمام هم و غم  خودش را برائ حل مسائل سیاسی و مسائل اقتصادی کشور بسیج کند و با توجه به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در خردادماه امسال یکی از کارهای مهمی که باید انجام بشود این است که ما بتوانیم در یک حرکت حماسی بسیج مردم برائ مشارکت سیاسی و تعیین نظام اجرایی کشور را دنبال کنیم و این مسئله را عادی ندانیم.

وی افزود: در مسائل اقتصادی هم با توجه به فرمان‌هایی که مقام معظم رهبری در سال قبل مبنی بر تولید و سرمایه ایرانی دادند ما امسال باید یک حرکت جهش گونه‌ای را در مسائل اقتصادی، جلوگیری از گرانی و همت برائ تولید کشور انجام دهیم.

این کارشناس سیاست خارجی در پایان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری ۲ تکلیف برائ نظام مشخص کرده‌اند که اگر ما به این اهداف میان مدت برسیم به راحتی می‌توانیم به آن چشم انداز ۱۴۰۴ هم برسیم.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ