حماس: معادله آتش بس با رژیم صهیونیستی تغییر کرده است

۲۸ آبان ،

palestine-persian.jpg

یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که رژیم صهیونیستی در تحقق اهداف خود از حمله وحشیانه به نوار غزه که در چارچوب اهداف سیاسی، انتخاباتی و تسویه حساب‌های شخصی خود با فرماندهان بزرگ فلسطینی و در راس آن ترور “احمد الجعبری” انجام می‌گیرد، ناکام مانده است.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر صلاح بردویل، یکی از رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار کرد: پاسخ مقاومت به تجاوزات دشمن صهیونیستی، بسیار مقتدرانه و قدرتمند و کوبنده بود. این واکنش‌ها نه مانوری نظامی و تاکتیکی، بلکه بیانگر راهکار و استراتژی جنبش حماس در مقابله با دشمن صهیونیستی است که به سبب این استراتژی درسی به صهیونیست‌ها داده شد که عبرت گرفته و دیگر چنین جنایت‌ها و تجاوزاتی را تکرار نکنند.

وی تاکید کرد که حماس و گردان‌های عزالدین قسام، شاخه نظامی آن توانستند ضربه‌ای قوی بر پیکره دشمن صهیونیستی وارد کنند؛ هم از جهت نوع و میزان و دقت موشک‌هایی که به سمت مناطق صهیونیست‌نشین شلیک کردند، هم از جهت مخفی نگه داشتن و استتار خود. و مهم‌تر از همه این‌ها توانمندی در وحدت بخشی به مقاومت و همکاری عالی با دیگر گروه‌های مقاومت است.

وی در گفت‌وگو با مرکز اطلاع رسانی فلسطین تصریح کرد که “کاملا بی‌ارزش است که کسی فکر کند همه توان مقاومت در شلیک موشک به تل‌آویو یا قدس اشغالی خلاصه می‌شود، زیرا مبارزات مقاومت تازه آغاز شده است و این کاملا طبیعی است که در همین آغاز کار تمام قدرت و توانمندی خود را رو نکند.”

وی در رابطه با تلاش‌های صورت گرفته برائ آرام‌سازی اوضاع تاکید کرد که رژیم صهیونیستی قادر به توقف شلیک موشک‌های مقاومت نیست و به ناچار به هر دری می‌زند تا بتواند اوضاع را آرام کند.

این مقام ارشد حماس ضمن اشاره به اینکه معادله‌ای که دشمن در پی آن است، مردود است، تاکید کرد که گروه‌های فلسطینی بر سر چندین بند و شروط به توافق رسیده‌اند که باید محقق شود که این بندها عبارتند از پایان اشغالگری دشمن صهیونیستی در مناطق فلسطینی، پایان محاصره نوار غزه و حملات و ترورهای مکرر و مداوم علیه رهبران و شهروندان فلسطینی در قدس اشغالی و کرانه باختری، پایان تجاوز و جنگ علیه ملت فلسطین.

دکتر صلاح بردویل ضمن اشاره به اینکه مقاومت در پرتو تداوم حملات صهیونیست‌ها به آرام سازی اوضاع تن نخواهد داد، افزود: آنچه مورد انتظار و مطلوب ماست، توقف تجاوز و جنایت‌های دشمن صهیونیستی اعم از محاصره و اعمال فشار بر فلسطینیان در غزه و کرانه باختری و پایبندی صهیونیست‌ها به این مساله است. در این صورت است که گروه‌های فلسطینی امکان دستیابی به آتش‌بس با این رژیم را بررسی خواهند کرد.

وی ضمن بیان این مطلب که هرگز در صورت تداوم جنایت‌های صهیونیست‌ها و محاصره غزه، آرام سازی اوضاع را نخواهیم پذیرفت، تاکید کرد که “شروطی که ما پیشنهاد داده‌ایم تغییر نخواهد کرد و به یاری خداوند ما قادر به دفاع از گزینه‌ها و شروط خود و پایبندی به آن خواهیم بود.”

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ