حمایت از بیکاران متقاضی کار و طرح بیمه بیکاری دستور کار امروز مجمع تشخیص

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، مصوبه مجلس شورای اسلامی که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود و به عنوان مورد اختلافی، برای تصمیم‌گیری نهایی به مجمع ارجاع شد و در نهایت در دستور کار امروز مجمع قرار گرفت.

در جلسه رسمی امروز(شنبه) مجمع تشخیص مصلحت نظام مباحث مختلفی همچون طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیکاران متقاضی کار، مصوبه مجلس شورای اسلامی که مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته و به عنوان مورد اختلافی، برای تصمیم‌گیری نهایی به مجمع ارجاع شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر اکثریت اعضا، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی و معاون حقوقی رئیس‌جمهور، یک عضو از فقهای شورای نگهبان و نماینده حقوقدان این شورا، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی و دیگر معاونین و کارشناسان حقوقی مربوطه از ریاست‌جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشتند.

اعضا، مدعوین و کارشناسان مربوطه و شورای نگهبان پس از بحث و بررسی‌های مبسوط مقرر داشتند با توجه به آغاز کار دولت جدید و اهمیت مسئله و ضرورت بررسی همه ‌جانبه‌ آن، موضوع به کمیسیون مربوطه با حضور اعضای دولت، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان ارجاع شود و پیشنهاد گردید تا بار مالی آن نیز در بودجه سال آینده لحاظ شود.

در این جلسه تمامی اعضا بر این نکته تأکید داشتند که حل موضوع باید دربرگیرنده منافع طرفین بوده و مورد کارشناسی دقیق قرار گیرد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ