حمایت تأمین ‌اجتماعی از اتفاق‌دیده ناشی از کار مشروط به سابقه حق ‌بیمه نیست

دی ۱۳۹۹
ممتاز نیوز : در حوادث ناشی از کار، تعهدات سازمان تأمین‌ اجتماعی شامل درمان، غرامت دستمزد و برقراری مستمری‌های بازماندگان، ازکارافتادگی کلی و جزئی، غرامت مقطوع نقص عضو و… مشروط به داشتن سابقه پرداخت حق ‌بیمه نیست و بدون توجه به سوابق بیمه‌ای بیمه‌شده، مزایای قانونی ارائه می‌شود.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از فارس ؛ به استناد ماده ۶۰ قانون تأمین‌اجتماعی، حوادث ناشی از کار، حوادثی است که در حین انجام وظیفه و به سبب آن برای بیمه‌شده اتفاق می‌افتد.

مقصود از حین انجام وظیفه تمام اوقاتی است که بیمه‌شده در کارگاه یا مؤسسات وابسته یا ساختمان‌ها و محوطه آن مشغول کار باشد و یا به دستور کارفرما در خارج از محوطه کارگاه عهده‌دار انجام مأموریتی باشد.

اوقات مراجعه به درمانگاه یا بیمارستان یا برای معالجات درمانی و توانبخشی و اوقات رفت و برگشت بیمه‌شده از منزل به کارگاه جزو اوقات انجام وظیفه محسوب می‌شود، مشروط بر اینکه اتفاق در زمان عادی رفت و برگشت به کارگاه اتفاق افتاده باشد.

حادثه‌ای که برای بیمه‌شده حین اقدام برای نجات سایر بیمه‌شدگان و مساعدت به آنان اتفاق می‌افتد، اتفاق ناشی از کار محسوب می‌شود.

در ضمن کارفرما موظف است ضمن اقدام برای جلوگیری از تشدید اثرات اتفاق، گزارش اتفاق را نیز حداکثر ظرف سه روز اداری به اطلاع شعبه تأمین‌اجتماعی محل برساند.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ