حمله به سیروس در سن‌سیروس / سردیس قایقران را پایین کشیدند

خرداد ۱۳۹۹

ورزش > لیگ برتر – گل نوشت:

در این سال‌ها داربی گیلان و حساسیت‌های اطرافش ما را به دیدن هر حاشیه‌ای عادت داده بود. از بدترین فحش‌ها گرفته تا شدیدترین خطاها و درگیری‌ها در داخل و خارج از میدان. اما دیروز اتفاق تازهی افتاد که در نوع خودش عجیب بود و نوبرانه و البته… تلخ. تلخ‌تر از تلخ. دیروز ترکش دعوای گیلانی‌ها به اسطوره فوتبال گیلان هم برخورد کرد و مجسمه سیروس قایقران در ورزشگاه تختی پایین کشیده شد. در همان جایی که سال‌هاست مردم سیروس را می‌پرستند. درست در همان ورزشگاهی که به احترام او «سن سیروس» صدایش می‌کنند.
پس از پایان داربی گیلان که در داخل زمین چیز دندان‌گیری برای تماشا نداشت و بدون گل تمام شد، در خارج از زمین مثل همیشه سرعت مخابره خبرها بالا بود. از درگیری هواداران در داخل ورزشگاه گرفته تا شکسته شدن شیشه اتوبوس داماش به دست هواداران میزبان و… اما تکانه‌های اصلی وقتی از راه رسید که خبر آمد در حین درگیری‌های پایان بازی سردیس زنده‌یاد سیروس قایقران را از پایه‌اش جدا کردند. سیروسی که فقط متعلق به انزلی نیست، افتخار و اسطوره فوتبال گیلان و شمال است، و اولین کاپیتان شهرستانی تیم ملی فوتبال ایران.
درباره این اتفاق چیز بیشتری نمی‌توان گفت. شاید بهترین راه این است که منتظر بمانیم و خوش‌بین که سبب و بانی این اتفاق تلخ به زودی شناسایی شده و از اهالی فوتبال رسما عذرخواهی می‌کند. شاید هم بهتر است پیشنهاد خبرنگار گیلانی را جدی بگیریم که بهترین راه در کوتاه‌مدت برای جلوگیری از این هولیگانیسم را برگزاری داربی گیلان بدون حضور تماشاگران می‌داند. بله… باید طرحی نو در انداخت و فکر تازهی کرد، وقتی در سن‌سیروس هم احترام سیروس را حفظ نمی‌کنند.
۴۳ ۴۳


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ