حمله به مسجد امام حسین (ع) حرام است

جام جم آنلاین: مفتی مصر با اعتراض شدید به برخی خبرها مبنی بر تصمیم برای تخریب مسجد امام حسین (ع) در قاهره، اینگونه اقدامات را حرام و برخلاف دین و شرع و قوانین دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، در پی انتشار خبرهایی در پایتخت مصر مبنی بر تصمیم سلفی های وهابی برای تخریب مسجد امام حسین (ع) و تکرار حوادث حمله به اماکن مقدس در شمال قاهره، “دکتر علی جمعه” مفتی کل مصر خواستار نابودی کسانی شد که فکر تعرض به این مسجد را در سر دارند.

دکتر علی جمعه خاطرنشان کرد: خداوند خودش پاسخ کسانی را که به فکر تعرض به هر مکانی که مصری ها بعنوان مقام اهل بیت (ع) به آن تبرک می جویند، بدهد.

وی افزود: صحابه نخستین پیامبر هیچگاه به فکر تخریب مسجد نبوی که در آن بارگاه پیامبر اسلام (ص) قرار دارد نیفتادند؛ این افراطی ها چگونه می خواهند مساجد و مقام های اهل بیت (ع) را که از نسل پیامبر هستند تخریب کنند.

مفتی کل مصر در ادامه گفت: این افراد به حدیثی استناد می کنند که معنای آن را نمی فهمند .. کسانی که خواستار تخریب قبور اولیاء الله هستند افراطی و کوردل هستند؛ مجمع مطالعات اسلامی با صدور بیانیه ای تخریب این اماکن را تحریم کرده و جرم دانسته است چراکه این امر کشور و مردم این سرزمین را وارد فتنه می کند.

مرکز مطالعات اسلامی الازهر مصر پیش از این در بیانیه ای حمله به اماکن مقدس را ازنظر شرع، قانون و عرف حرام اعلام کرده و از مسئولان مصری خواسته است مانع از چنین اقداماتی در مصر شوند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ