حمله سایبری به سیستم voip صنایع نفتی ایران

یکی از مدیران شرکت نفت فلات قاره از وقوع یک حمله سایبری جدید به شبکه فلات قاره از سوی اسرائیل و چین ظرف دو هفته گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه به دلیل جداسازی شبکه اینترنت از اینترانت شبکه این شرکت ایمن باقی ماند.

گلشنی – رییس ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات شرکت نفت فلات قاره ایران ـ در گفت‌وگو با ایسنا از وقوع یک حمله سایبری جدید به شبکه فلات قاره ظرف دو هفته گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه به دلیل جداسازی شبکه اینترنت از اینترانت شبکه ما امن باقی ماند.

وی با اظهار این که با توجه به بررسی‌های انجام شده این حمله از سوی اسرائیل، چین و نقاط دیگر برنامه‌ریزی و انجام شده بود، گفت: اگر چه این حمله باعث یک‌طرفه شدن ارتباط تلفنی در سکوها و سراسر شرکت نفت فلات قاره ایران شد اما با وجود در مضیغه بودن از نظر تامین امکانات و سخت‌افزار مورد نیاز توانستیم با تلاش همکاران واحد ICT این حملات را خنثی و بی اثر کنیم.

وی افزود: با تلاش همکاران این واحد در حال حاضر ارتباط تلفنی سکوها و مناطق به حالت عادی برگشته و هیچ گونه مشکلی وجود ندارد. ولی طبیعی است دشمنان این نظام بیکار ننشسته‌اند و ممکن است حملات دیگری را برنامه‌ریزی کنند.

گلشنی در پایان گفت: به دنبال این هستیم که اگر فیبر نوری و ارتباط رادیویی داشته باشیم بتوانیم Voice خود را روی رادیوها قرار داده و اینترنت را از طریق ماهواره ارائه کنیم تا از این طریق از خلل در Voice سکوها و مناطق جلوگیری کنیم.

به گزارش ایسنا، اردیبهشت امسال نیز صنعت نفت کشور مورد حمله سایبری قرار گرفته بود که مسوولان وزارت نفت اعلام کردند که خسارتی از این حمله سایبری به این وزارتخانه و شرکت‌های تابعه وارد نشده است.

۵۶۵۶

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ