حمله lبه مخفیگاه بن لادن ششمین فیلم پربازدیدکننده‌ تاریخ نشنال جئوگرافی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز lبه نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

کانال تلویزیونی نشنال جئوگرافی گزارش تفسیری داد، پیش نمایش روز یکشنبه اولین فیلم از حمله نیروهای آمریکایی lبه مخفیگاه اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده ۷ / ۲ میلیون بازدید نماینده داشته است.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، lبه نقل از خبرگزاری فرانسه، این فیلم با نام “تیم شش نفره نیروی تفنگداران ویژه آمریکا: حمله lبه مخفیگاه بن لادن” سبب نگرانی‌ها و تنش‌هایی در میان جامعه آمریکا شد چرا که کانال تلویزیون کابلی آمریکا در ماه اکتبر و دو هفته پیش از انتخابات ریاست جمهوری این کشور اعلام نمود که آن را پخش می‌کند.

این درحالی است که “هاروی وینشتاین” غول رسانه‌ای در هالیوود و حامی مالی اصلی در رقابت‌های انتخاباتی باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در میان حامیان این فیلم ۹۰ دقیقه‌ای است.

کانال تلویزیونی نشنال جئوگرافی که جزئی از رسانه‌های روپرت مرداک، غول رسانه‌ای انگلیس محسوب می‌شود، گزارش تفسیری داده که این فیلم جزو پربازدیدترین فیلم‌های سال جاری است و ششمین فیلم پر بیننده در تاریخ این کانال است.

“هاوارد اونز”، رئیس این کانال تلویزیونی در بیانیه‌ای گفت: در صورتی که این فیلم اکران عمومی شود، جز پرفروش‌ترین فیلم‌های آمریکا می‌شود.

با وجود اینکه اوباما در این فیلم مستند تا حدودی حضور دارد، اما “جان استاکول”، کارگردان این فیلم اعلام نموده که حضور رئیس جمهوری آمریکا تاثیری بر روند انتخابات امروز (سه شنبه) نمی‌گذارد.

اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در جریان حمله ماه مه سال ۲۰۱۱ میلادی نیروهای آمریکایی lبه مخفیگاهش در ابیت آباد در پاکستان کشته شد.

همچنین فیلم مستند دیگری در خصوص کشته شدن بن لادن lبه نام “۳۰ دقیقه بامداد” lبه کارگردانی کاترین بیگلو نیز قرار است در ژانویه سال آتی میلادی اکران عمومی شود.

این کارگردان با فیلم “هارت لاکر” در خصوص جنگ عراق برنده جایزه اسکار شده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *