حمیدیه همچنان جان مسافران را می‌گیرد

۲۱ام بهمن ،

حمیدیه همچنان جان مسافران را می‌گیرد

رییس پلیس راه خوزستان گفت: فقدان شانه راه در محور سوسنگرد – حمیدیه سبب کشته شدن هفت نفر و تصادفات جرحی و خسارتی بسیاری در مدت اخیر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از ایسنا، قاسم قدرتی منطقه خوزستان، اظهار کرد: مسیر سوسنگرد حمیدیه یک سال پیش برائ انجام عملیات تعریض به پیمانکار سپرده شد ولی متاسفانه پس از برداشتن شانه راه، کار تعریض جاده متوقف شد.

وی افزود: با برداشتن شانه راه، ‌رانندگان در زمان خطر فضایی برائ فرار ندارند و با توجه به اختلاف سطح ۵۰ سانتی‌متری سطح جاده، مجبور می‌شوند به مسیر چپ وارد شوند کە سبب تصادف شاخ به شاخ می‌شود.

قدرتی گفت:‌ این مسیر هر چه سریع‌تر باید تعریض شود یا در صورت نبود امکانات مالی و نداشتن توان اجرایی برائ تعریض، شانه راه بازسازی شود. تا آن زمان، مدیریت لازم برائ کنترل تصادفات نیز اعمال خواهد شد و تابلوهای سرعت نیز نصب می‌شود. همچنین شیارهای لغزاننده باید در جاده نصب شود تا میزان تصادفات به حداقل برسد.

رییس پلیس راه خوزستان ادامه داد: البته نصب تابلوها و شیارهای لغزاننده تنها بخشی از اقدامات لازم برائ کاهش تصادفات در این مسیر است و بخش دیگر آن به احتیاط رانندگان مربوط است. رانندگان باید در طول ۱۰ کیلومتری کە این جاده فاقد شانه راه است، با سرعت مجاز و رعایت سبقت مجاز رانندگی کنند و از انجام حرکات خطرناک بپرهیزند.

وی با بیان این‌که بیش از ۳۰۰ خودرو در این مسیر در مدت اخیر توقیف شده است، افزود: در این مسیر یک ایستگاه پلیس راه مستقر است، ولی این ایستگاه باید همه مسیرهای مرزی را پوشش دهد و حجم کار آن بالا است.

شنبه ۲۱ بهمن   ۱۶:۳۶

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ