حیات جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بسیار ارزشمند است

۲۶م آذر ،

غریب‌پور: سه دهه از عمر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر می‌گذرد؛‌ و نسبت به افت و خیز آن، امتیاز بالا و گاه پایینی می‌گیرد،‌ ولی مهم ادامه حیات این اتفاق هنری ارزشمند است.

به گزارش هنرآنلاین،بهروز غریب پور در گفت‌وگویی بیان کرد: جشنواره تئاتر فجر سابقه دیرینه دارد و سه دهه از عمر آن می‌گذرد؛ به طور طبیعی بودن و برگزاری این اتفاق تئاتری، بهتر از نبودن آن است.

کارگردان اپرای عروسکی “حافظ” گفت: عقل و تجربه می گوید باید به جشنواره تئاتر فجر به سبب قدمتی که دارد، احترام گذاشت. در این سه دهه که از عمر جشنواره می گذرد افت و خیزی را پشت سر گذاشته و امتیاز بالا و گاه پایینی می‌گیرد، ولی مهم ادامه حیات این اتفاق هنری است. برگزاری سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر نیز پیامی است برای اهالی تئاتر که یک جشنواره مهم، ادامه حیات دهد.

غریب پور با این توضیح که باید بیشتر به معنی و مفهوم اعتبار جشنواره تئاتر فجر پرداخت، گفت: اعتبار یک جشنواره در دنیا به نوع انتخاب استراتژی آن جشنواره بازمی‌گردد که باید عمیق باشد. جشنواره تئاتر فجر خوشبختانه اعتبار دارد ولی تا امروز در سطح مفهومی خودش کمرنگ عمل کرده است.

کارگردان “بینوایان” در ادامه اضافه کرد: جشنواره تئاتر فجر دارای دبیرخانه دائمی است و این موضوع کمک می‌کند جشنواره همواره بسنجد در اطرافش چه می‌گذرد؟ حتی افزودن یک بخش به جشنواره به اسم خاورمیانه و یا آسیا سبب می‌شود کشورهای این حوزه‌ی جغرافیایی تلاش کنند برای جشنواره فجر نمایش تولید کنند. هر چند در این رابطه کوشش‌هایی شده ولی وجود محدودیت‌ها همیشه مانعی بوده که باید برای آن هم راه حلی پیدا کرد.

سی و یکمین دوره جشنواره تئاتر فجر به دبیری سعید کشن فلاح از ۲۶ دی تا ۱۱ بهمن ماه برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۵۴/۵۳


آخرین خبرها
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *