خبرنگاری که سفیراسراییل را عصبانی کرد

‘ژان متلر’ خبرنگار سوییسی با طرح سوالات چالشی از سفیر جدید رژیم صهیونیستی دربرن وتاکید بر اینکه اسراییل ‘اشغالگر’ است، وی را عصبانی کرد.

ایرنا، چالش خبرنگارروزنامه سوییسی ‘برنر تسایتونگ’ با’ایگال کاسپی’ سفیر اسراییل درسوییس از همان ابتدای مصاحبه آغاز شد.

‘ژان متلر’ در ابتدای مصاحبه ضمن انتقاد از برخورد مسوولان امنیتی سفارت اسراییل در برن با خبرنگاران از این سفیر تازه کار پرسید: برای اینکه بتوان با شما مصاحبه کرد باید از موانع امنیتی بسیار ودشواری عبور کرد، آیا این تدابیر ضرورت دارد؟

سفیر اسراییل درپاسخ به این سوال خبرنگار سوییسی گفت: شرایطی برای حفاظت ویژه از سفارت اسراییل نه فقط در سوییس بلکه در سراسر جهان وجود دارد. ما در زمینه امنیت خود شوخی نمی کنیم.

خبرنگار سوییسی باز پرسید: آیا اسراییلی ها در سوییس در خطر قرار دارند؟

سفیر اسراییل پاسخ داد: تا آنجایی که من آگاهی دارم، خیر. با این وجود ما باید محتاط باشیم.

خبرنگار سوییسی باز هم پرسید: شما دراسراییل متولد شده اید ، خدمت نظام وظیفه انجام داده اید واز سال ۱۹۷۷ نیز وارد کار شده اید، این احتیاط کاری ها چه معنایی دارد؟

سفیر جدید اسراییل در برن اینگونه پاسخ داد: بعنوان یک اسراییلی، زندگی در سایه کنترل، عادی است. ما حتی در اسراییل اگر بخواهیم به سینما ویا رستوران برویم باید درکنار درب ورودی محتویات کیف و یا جیب های خود رانشان دهیم بنابراین ما به اینگونه زندگی عادت کرده ایم.

خبرنگار سوییسی در ادامه پرسید: چه موضوعاتی وجود دارند که سوییس و اسراییل درباره آنها اتفاق نظر ندارند؟

سفیر اسراییل پاسخ داد: این موضوع در زمینه فرآیند صلح است. البته اسراییل روابط خود با سوییس را در ارتباط با اختلاف نظرها ارزیابی نمی کند.

خبرنگار سوییسی در ادامه سوالی را مطرح کرد که سفیر اسراییل را به شدت عصبانی کرد و وی ترجیح داد که به این سوال پاسخ ندهد.

خبرنگار ‘برنر تسایتونگ’ پرسید: اسرائیل بعنوان قدرت اشغالگر به حساب آورده می شود که سرزمین های اشغالی را بطورغیر قانونی بعنوان محل زندگی برای اسراییلی ها مورد استفاده قرار می دهد. آیا این درست است؟

فرار سفیر تازه کار اسراییلی از پاسخ به این پرسش، موجب نشد که خبرنگار سوییسی از سوالات چالشی خود دست بردارد.

او پرسید: بسیاری این موضوع را درک نمی کنند که چرا اسراییل از این سرزمین ها عقب نشینی نمی کند؟

سفیر اسراییل که هر لحظه از سوالات این خبرنگار عصبانی تر می شد در پاسخ به نحوی خبرنگار سوییسی را یهود ستیز خواند وگفت: این افکار برای من بعنوان رفتن به سوی یهود ستیزی است.این انتقادات بی اساس است.

خبرنگار سوییسی نیز در جواب به سفیر اسراییل گفت: پس اجازه انتقاد به اسراییل وجود ندارد؟!

سفیر اسراییل درپاسخ گفت: وقتی انتقاد در این راستا باشد که اسراییل را تضعیف کند من با آن مشکل دارم.

خبرنگار سوییسی باز پرسید: فروشگاه میگرو سوییس می خواهد از این پس کالاهایی که در سرزمین های اشغالی توسط اسراییلی ها تولید می شود تحریم کند، واکنش شما چیست؟

سفیر در پاسخ گفت :مهاجرین یهودی را تحریم کردن راه بدی است. فراخوانها برای تحریم نتیجه معکوس می تواند دربر داشته باشد.

خبرنگار سوییسی در خصوص هسته ای شدن ایران سوال کرد که سفیر اسراییل در پاسخ گفت: ایران هسته ای که بتواند کنترل خلیج فارس را در اختیار داشته باشد می تواند قیمت نفت را هم تعیین کند و این برای غرب هم قابل تحمل نیست.

خبرنگار روزنامه سوییسی ‘برنر تسایتونگ’ مصاحبه خود را با این سوال از سفیر اسراییل به پایان برد که ‘آیا اسراییل خود بمب اتمی دارد؟’ وسفیر تازه کار نیز این سوال را بی پاسخ گذاشت.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *