خرابکاری در مرورگر؛ خرابکاری در فیس‌بوک

۲۳اردیبهشت،

مرکز حفاظت از تروجان شرکت مایکروسافت در یک پست رسمی که در وبلاگ خود منتشر کرده است، نسبت به ظهور تهدید تازهی که ابتدا مرورگر و در نهایت پروفایل فیس بوک شما را هدف قرار می دهد، اخطار داده است.

به گزارش ایسنا، این تهدید که از کشور برزیل آغاز شده است، بر پایه خرابکاری در مرورگر گوگل کروم و فایرفاکس است. براساس این گزارش، این آلودگی با عنوان Trojan.JS/febipos.A. با تخریب مرورگر، پروفایل فیس بوک شما را هدف قرار می دهد.

طبق اعلام مایکروسافت این تروجان، یک برنامه مخرب افزودنی به مرورگر است که فعلاً مرورگر کروم و فایرفاکس را هدف قرار داده است و هنوز گزارشی از آسیب پذیری مرورگر IE نسبت به این تروجان دریافت نشده است.

عملکرد تروجان

این تروجان با نفوذ به سیستم کاربر، وی را هنگام ورود به حساب کاربری فیس بوک خود، تحت نظر می گیرد. در اولین مرتبه از ورود کاربر، تروجان لیستی از برنامه های افزودنی مخرب به مرورگر را به همراه دستورات انجام کار، در اختیار کاربر قرار می دهد.

بنا بر اعلام نماینده رسمی و انحصاری شرکت پاندا سکیوریتی در ایران، در صورت اعمال این دستورات توسط کاربر، آلودگی به سیستم وی نفوذ کرده و کلیه فعالیتهای کاربر در فیس بوک نظیر لایک صفحه، اشتراک گذاری پست، پیوستن به یک گروه، دعوت از دوستان، اظهار نظر برای پستهای مختلف و… را تحت تاثیر قرار می دهد.

در چنین شرایطی مایکروسافت به کاربران پیشنهاد می کند به منظور جلوگیری از به دام افتادن این تروجان، همیشه، در هر لحظه و در هر مکانی آنتی ویروس خود را بروز نگه دارند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ