خروج دلالان خودرو از سطح خیابان‌ها

۳۱اردیبهشت،

خروج دلالان خودرو از سطح خیابان‌ها

دلالان و واسطه‌ها با حضور در سطح خیابان‌ها و به هم مالیدن مداوم انگشتها به نشانه آمادگی برای خرید و فروش خودرو مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل از ایسنا، این اشخاص به اصطلاح معامله‌گران “سرپایی و زیردرختی” خودرو می باشند که بدون هیچگونه نظارت قانونی و تائید صحت خودرو و اسناد آن به خرید و فروش این محصول در سطح خیابانها مشغول می باشند.

در این شرایط رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور از شکل‌گیری چنین پدیده‌ای ابراز تاسف و ناراحتی کرده و اظهار امیدواری می‌کند با آغاز طرح کد رهگیری این اشخاص نیز به تدریج از سطح خیابان‌ها خارج شوند.

حسن زمانی ‌افشار در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا می‌گوید: متاسفانه دلالان با حضور در بعضی خیابان‌ها و به هم مالیدن مداوم انگشت شست و اشاره (به نشانه آمادگی برای خرید و فروش خودرو) تصویر ناپسندی را از فعالان بازار خودرو ارائه می‌کنند.

وی با بیان این‌که فعالیت این اشخاص سبب افزایش قیمت خودروها و همچنین ایجاد شبهه در صحت خودرو و ‌اسناد و مدارک آن می‌شود، خاطرنشان می‌کند: خوشبختانه به زودی با اجرای طرح کد رهگیری این اشخاص نیز مجبور خواهند شد از سطح خیابان‌ها خارج شده و در دفاتر صنفی دارای پروانه فعالیت متمرکز شوند.

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو کشور ادامه داد: پس از آغاز طرح کد رهگیری، مراکز تعویض پلاک بدون وجود کد رهگیری نسبت به تعویض پلاک اقدام نخواهند کرد و کد رهگیری نیز تنها در مراکز صنفی مجاز به خرید و فروش خودرو صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد:‌ مراکز صنفی دارای مجوز علاوه بر آن‌که نسبت به سرمایه‌گذاری کلان برای تامین ملک اقدام کرده‌اند از صلاحیت لازم برای تایید صحت فنی و کیفی خودرو و مدارک آن نیز برخوردار می باشند در حالیکه هیچ یک از این ویژگی‌ها در دلالان و فروشندگان سرپایی خودرو وجود ندارد.

سه شنبه ۳۱ اردیبهشت   ۱۰:۱۶

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ