خرید ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات راهداری زمستانی

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ دوشنبه ۱۵آبان۹۱،

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اهمیت راهداری در ۲۰۰ هزار کیلومتر شبکه راه‌های کشور از خرید ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات جدید برای راهداری زمستانی امسال خبر داد.

به گزارش تفسیری سرویس اقتصادی باشگاه خبرنگاران و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی ،علی نیکزاد با بیان اینکه از ۲۰۰ هزار کیلومتر انواع راه کشور، ۲۶ هزار کیلومتر آنها بیشترین ترافیک عبوری را به خود اختصاص می دهند،‌گفت: در حال حاضر تعداد کل ماشین آلات راهداری این وزارتخانه به ۱۳ هزار و ۷۲۶ دستگاه می رسد که بنا داریم ۲۲۰ دستگاه ماشین آلات جدید برای راهداری زمستانی امسال را به این ناوگان اضافه کنیم.

وی با اعلام اینکه تعداد گردنه های برفگیر کشور به ۵۰۲ گردنه به طول مجموع ۶۶۰۰ کیلومتر می‌رسد ،‌ اظهار داشت: در راهداری زمستانی امسال ، بکارگیری دستگاه های نمک پاش هوشمند به جای دستگاه های سنتی از اولویت ها محسوب می شوند تا جایی که ۵۸۰ دستگاه از این ماشین آلات مدرن در راه‌ها و گردنه های برفگیر کشور مستقر و آماده خدمات رسانی می باشند.

وزیر راه و شهرسازی به بهسازی راهدارخانه‌ها نیز اشاره و تصریح کرد: سال قبل ۶۸ باب راهدارخانه را بهسازی کردیم و امسال نیز ۶۸ باب دیگر را برای استفاده راهداران و مسافران بهسازی می کنیم.

وی ادامه داد: در راهداری زمستانی سال ۹۱ از ۲۰۰۰ دستگاه ماشین آلات راهداری مجهز به سیستم موقعیت یاب GPS نیز استفاده می شود.

نیکزاد با بیان اینکه در حال پیگیری قرار داد تجهیز ۵۶ گردنه به ایستگاه های هواشناسی هستیم، گفت: ۱۴۰۰ اکیپ زمستان و ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر کارکنان راهداری با حدود ۸ هزار دستگاه ماشین آلات ، در ۵۰۲ گردنه کشور ، ۴۷۵ باب راهدار خانه ثابت و ۱۶۵ باب راهدارخانه موقت،‌ برای ارائه خدمات راهداری در زمستان امسال مستقر می باشند.

وی گفت: برنامه‌ریزی برای ذخیره سازی بیش از ۶۰۰ هزار تن مخلوط شن و نمک د رراه‌ها و گردنه‌های برفگیر، کشور انجام شده است.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص عملکرد این وزارتخانه در خصوص نگهداری راه و ابنیه تصریح کرد: از ابتدای امسال تا پایان شهریور ماه روکش آسفالت ۱۰۷۵ کیلومتر آزادراه و بزرگراه، ۷۴۰ کیلومتر راه‌های اصلی و ۱۰۶۳ کیومتر راه‌های فرعی و در بخش بهسازی ۳۶۵۰ کیلومتر درزگیری با قیر پلیمری و ۸۱۹۸ هزار متر مربع عملیات حفاظتی رویه راه و دیگر موارد انجام شده است. /عب


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ