خرید سابقه بیمه برای شاغلان تا ۳۵ سال

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی جزئیات قانون بازنشستگی در مورد سه گروه اشخاص با کمتر از ۱۰ سال سابقه که شاغل و در قید حیات بوده، بیمه شدگانی که فوت شده و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و نیز شاغلینی که کمتر از ۱۰ سال و یا بیشتر از آن پرداخت حق بیمه داشته و قصد خرید سابقه بازنشستگی خود تا ۳۵ سال را دارند، تشریح کرد.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز،محمدحسن زدا در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد بازنشستگی اشخاصی که در قید حیات و شاغل می باشند و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند، اظهار کرد: آقایان با سن حداقل ۶۰ سال و خانم‌ها با حداقل ۵۵ سال سن می‌توانند با پرداخت ما به التفاوت سابقه خود تا ۱۰ سال، به ازای ۱۰ روز حقوق دریافت کنند.

وی با اشاره به گروه دوم یعنی بیمه شدگانی که کمتر از ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته و فوت کرده‌اند نیز، بیان کرد: در مورد این اشخاص قانونگذار سازمان تامین اجتماعی را مکلف کرده پس از تامین منابع مالی از سوی دولت، به این اشخاص با توجه به میزان سال پرداخت حق بیمه به بازماندگان واجد شرایطشان حقوق بازنشستگی پرداخت کند.

وی افزود: پرداخت حقوق به بیمه شدگانی که شاغل و در قید حیات بوده و کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند مصوب و ابلاغ شده و بار مالی آن نیز با توجه به اینکه توسط خود بیمه شده پرداخت می‌شود، تامین شده است.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد بیمه شدگانی که کمتر از ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده و فوت شده‌اند نیز اظهار کرد: در مورد این گروه فرد بیمه شده فوت کرده و منابع مالی طرح باید توسط دولت تامین شود بنابراین منتظر تامین منابع مالی آن از محل یک ده هزارم افزایش حق ثبت اموال غیر منقول از دفاتر اسناد رسمی هستیم.

وی ادامه داد: تا کنون بیمه شدگانی که زیر ۱۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته‌اند با توجه به کسری سابقه حقوق بگیر نبوده و اکنون قانونگذار سازمان تامین اجتماعی را مکلف کرده پس از تامین منابع مالی طرح به این دسته از اشخاص حقوق پرداخت کند.

زدا در پاسخ به اینکه آیا بیمه‌ شده‌ای که فوت کرده و کمتر از ۱۰ سال پرداخت حق بیمه داشته است می‌تواند ما به التفاوت پرداخت حق بیمه‌اش تا ۱۰ سال و یا بیشتر را پرداخت و به ازای ۱۰ سال و یا بیشتر از آن حقوق دریافت کند، بیان کرد: امکان خرید بازنشستگی توسط اشخاص فوت شده امکانپذیر نیست و تنها اشخاص شاغل می‌توانند سابقه بازنشستگی خود را خریداری کنند؛ بنابراین بازماندگان واجد شرایط متوفی تنها به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه توسط فر د فوت شده که کمتر از ۱۰ سال بوده می‌توانند حقوق دریافت کنند.

معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی در مورد خرید سابقه شاغلینی که در قید حیات می باشند نیز اظهار کرد: این اشخاص چه کمتر از ۱۰ سال و چه بیشتر از آن حق بیمه پرداخت کرده باشند می‌توانند تا ۳۰ و ۳۵ سال سابقه خود را خریداری و حقوق بازنشستگی دریافت کنند.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۸نظر ثبت شده
 1. foad گفت:

  سلام من ۱۵سال سابقه کاری دارم از کارافاده شدم ولی هیچ حقوقی بهم تعلق نگرفت الان ۴ساله ک عمل کردم ولی هیچ حقوقی واسم نزدن الان خواستم ببینم میشه ک خودمو بازنشست کنم ۱۵ سال دارم ۱۵ ساله دیگه میتونم بخرم ایا

 2. بیتا گفت:

  خیلی خوبه مخصوصابرای کسانیکه تومحیطهای الوده کارخونه باجنگ اعصاب کارمیکنن ودیگه حوصله ندارن یه پولی بدن وبیان بیرون…شرایطش چه جوریه الان کسیکه ۲۴سال سابقه داره وقسمتیش هم شامل سختی کاره چکاربایدبکنه البته اگرسربازیشم بخره

 3. زهرا مرادی گفت:

  سلام د بیر با ۱۰ سالدیس و راه دور (شهر قدس) ادامه کار برایم مقدور نیست شرایط خرید بازنشستگی چگونه می باشد ممنونم

 4. زهرا مرادی گفت:

  سلام د بیر با ۱۰ سال سابقه جار هستم. به علت دیسک کمر و راه دور (شهر قدس) ادامه کار برایم مقدور نیست شرایط خرید بازنشستگی چگونه می باشد ممنونم

 5. محمد حسین گفت:

  ایا من که ۲۰ سال سابقه ی پرداخت بیمه دارم و ۲۸ ماه خدمت سربازی را هم بخرم و ۵۰ سال سن دارم و بیمار هستم و کارم هم سنگین است . ایا با این وضعیت میتوانم ۸ سال دیگر را یکجا بخرم و بازنشست شوم یا با همین حقوق ۲۲ روز بازنشست شوم؟ لطفا در صورت امکان پاسخ بدهید زیرا مریض هستم

 6. نام شما... گفت:

  ایا من که ۲۰ سال سابقه ی پرداخت بیمه دارم و ۲۸ ماه خدمت سربازی را هم بخرم و ۵۰ سال سن دارم و بیمار هستم و کارم هم سنگین است . ایا با این وضعیت میتوانم ۸ سال دیگر را یکجا بخرم و بازنشست شوم یا با همین حقوق ۲۲ روز بازنشست شوم؟ لطفا در صورت امکان پاسخ بدهید زیرا مریض هستم

 7. حميد گفت:

  سره کاریه بابا
  نمیشه ٣٠-٣۵ سال سابقه بیمه خرید
  من رفتم شعبه تامین اجتماعی پرسیدم

 8. منيژه گل بند گفت:

  باسلام
  به نظر من خیلی خیلی خوبه . ولی شرط سنی نداشته باشه . یعنی من که ۴۳ ساله هستم و ۲۲ سال سابقه کار دارم هم بتوانم ۸ سال سابقه بیمه را بخرم و بازنشسته شوم .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ