خزاعی: رژیم اسرائیل مسئول اصلی شرایط وخیم کنونی در سرزمین‌های اشغالی است

۱۰م آذر ،

6-293.jpeg

محمد خزاعی به نمایندگی از جنبش عدم تعهد تجاوز نظامی اخیر رژیم اسرائیل به نوار غزه را قویا محکوم کرد و خواستار توقف فوری شهرکسازی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رئیس گروه کشورهای غیر متعهد در سازمان ملل در جلسه «کمیته اعمال حق لاینفک مردم فلسطین» این سازمان که به مناسبت روز بین‌المللی همبستگی با مردم فلسطین برگزار شده بود، بار دیگر همبستگی این جنبش با مردم فلسطین را اعلام و افزود: جنبش عدم تعهد در همایش‌های بین‌المللی مختلف مواضع خود را در حمایت از خواسته بحق مردم فلسطین برای ایجاد دولتی مستقل بیان کرده است.

سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در نیویورک اضافه کرد : در تازه ترین گردهمائی، سران و روسای دولت‌های جنبش عدم تعهد در اجلاس تهران از ستم وارده به مردم فلسطین بواسطه اینکه مدت زمان طولانی تحت اشغال رژیم اسرائیل قرار دارند و حقوق مسلم آنها از جمله حق تعیین سرنوشت، بازگشت آوارگان به سرزمینهای خود و حق داشتن دولت مستقل نادیده گرفته شده، ابراز نگرانی کردند.

خزاعی افزود: علیرغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته در حوزه‌های مختلف برای موضوع فلسطین، متاسفانه رژیم اسرائیل با بی‌اعتنائی به قطعنامه‌های سازمان ملل در مورد فلسطین و همچنین اقدامات غیر قانونی خود با هدف تغییر ترکیب جمعیتی و شرایط جغرافیائی مسئول اصلی شرایط وخیم کنونی در سرزمینهای اشغالی فلسطین است.

سفیر و نماینده دائم کشورمان با اشاره به تجاوز اخیر رژیم اسرائیل به نوار غزه و شهادت حدود ۱۷۰ فلسطینی از جمله زنان و کودکان تاکید کرد: جنبش عدم تعهد قویا تهاجم رژیم اسرائیل علیه مردم غزه را محکوم می‌کند و آن را نقض اسف بار حقوق بین‌المللی از جمله حقوق بشر دوستانه و کنوانسیون چهارم ژنو قلمداد می‌کند.

رئیس گروه کشورهای غیر متعهد توجهات را به تشدید فعالیتهای رژیم صهیونیستی در امر شهرک سازی جلب نمود و آن را اخطار دهنده خواند.

وی تصریح کرد: جنبش عدم تعهد خواستار توقف فوری شهرکسازی رژیم اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی فلسطین است.

خزاعی در پایان بر حمایت قوی جنبش عدم تعهد از اعاده فوری حقوق مسلم مردم فلسطین برای اعمال حق تعیین سرنوشت و حاکمیت در دولت مستقل فلسطین تاکید کرد.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *