خطر تغییر جریان در مجلس آینده وجود دارد/ یخ اصلاح‌طلبان در حال آب شدن است

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، “محمدرضا باهنر” در اجلاس دبیران استان‌های حزب موتلفه اسلامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم حاج حبیب‌الله عسگر اولادی اظهار داشت: رحلت آقای عسگر اولادی ثلمه بزرگی برای بدنه انقلاب و نظام بود و امیدواریم با تلاش دوستان و رهروان ایشان جای خالی آقای عسگر اولادی پر شود.

 دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری در خصوص وضعیت این جبهه بیان داشت: جبهه پیروان خط امام و رهبری عملا یک نوع ائتلاف در زمان انتخابات میان برخی از تشکل‌های ریشه‌دار و با سابقه درخشان اصولگرایی است.

 وی افزود: جبهه پیروان خط امام و رهبری در انتخابات‌های مختلف نقش جدی داشته و همواره خط اصیل انقلاب را دنبال کرده و بر مبنای خط امام و رهبری عمل می کند.

 باهنر اعضای جبهه پیروان را اعضای حقوقی دانست و تصریح کرد: کسانی که در تشکل‌های خود دبیرکل و یا قائم مقام هستند عضو شورای مرکزی هستند و مرکزیت جبهه در انتخاب افراد برای عضویت در شورای مرکزی خود بر اساس تصمیم تشکل‌های وابسته به خود عمل می‌کند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت سیاسی کشورو تحلیل انتخابات دوره یازدهم ریاست‌جمهوری گفت: دکتر روحانی با شعارها و حرف‌هایی توانست رای نیمی از رای دهندگان را به دست آورد و تحلیل انتخابات به نظر بنده این است که مردم از ۸ سال تندروی‌های هنجارشکنانه اصلاح طلبان و ۸ سال تندروی‌های احمدی‌نژادی خسته شده بودند و به همین دلیل به شعار اعتدال رای دادند. در میان کاندیداهای ریاست‌جمهوری واقعا شخصی که پیشینه اعتدالی داشت دکتر روحانی بود.

وی افزود: روحیه دکتر روحانی روحیه‌ای اعتدالی است و  وی سعی می‌کند فراجناحی باشد و خرد را حاکم کند، اگر اصولگرایان نیز در انتخابات به وحدت می‌رسیدند بسیار موثر بود اما باید بدانیم بخشی از اصولگراها به دکتر روحانی رای دادند و مرز اصلاح‌طلبی و اصولگرایی در این دوره از انتخابات به هم ریخت.

باهنر با اشاره به عملکرد ۵ ماهه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: وظیفه ما حمایت کامل و جدی از دولت دکتر روحانی است زیرا مشکلات کشور بسیار زیاد است و تا آنجا که امکان دارد باید از دولت در پیروزی بر مشکلات حمایت کنیم.

وی ادامه داد: همانطور که “مقام معظم رهبری” فرمودند از سربازان دیپلماتیک نیز حمایت می کنیم اما باید مواظب نیز باشیم.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای روحانی هیچگاه آدم تشکیلاتی نبوده و به همین دلیل برای خود نیرو نداشته است و پس از پیروزی درانتخابات مجبور بود از نیروهای دیگران استفاده کند و توقع ما نیز این بود که از همه جریان‌ها استفاده کند .هر چند در سطح کلان نیروهای ساختارشکن حضور ندارند اما  در مراحل پایین‌تر تندرو های اصلاح‌طلب حضور دارند.

وی با اشاره به تصمیم‌گیری‌های اقتصادی در کشور توسط دولت گفت: یکی از نقدهای ما به دولت در مسائل اقتصادی این است که تصمیمات اقتصادی نیاز به هماهنگی و قاطعیت و شجاعت دارد که به نظر ما در این موضوع دولت ضعیف است.

باهنر با اشاره به انتخابات مجلس آینده اظهار داشت: خطر تغییر جریان در مجلس آینده وجود دارد و یخ‌های اصلاح طلبان با آمدن دولت جدید، در حال آب شدن است و برخی فتنه‌گران می‌خواهند فتنه جدیدی را به وجود آورند به همین دلیل هیچگاه نباید فتنه ۸۸ و ۹ دی را فراموش کرد.

انتهای پیام/  


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ