خطر رژلب برای زنان باردار

145441125468465316  خطر رژلب برای زنان باردار

حاملگییک دوران بسیار حساس زندگی هست که باید در این دوران محدودیت و کارهایی رو رعایت کنیم تا جنین به طور سالم به دنیا بیاید.در اینجا به رعایت کردن یک نکته در دوران بارداری که استفاده از رژلب می باشد،می پردازیم.

بقیه جزییات را در ادامه مطلب دنبال کنید…

 

دکتر زینب طاهری اظهار کرد: در مواد اولیه ای که برای تولید لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می شود در برخی موارد سرب و جیوه هم مشاهده می شود و میزان این مواد در لوازم آرایشی تقلبی بیشتر است.

کارشناس مواد آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: با توجه به این که بیشتر رژلب های موجود در بازار حاوی سرب هستند و این ماده برای جنین بسیار خطرناک است، به زنان باردار توصیه می شود از رژلب استفاده نکنند.

وی افزود مواد اولیه استفاده شده در لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی کیفیت لازم را ندارند و امکان وجود فلزات سنگین در آنها وجود دارد و این فلزات در انسان ایجاد مسمومیت می کنند.

کارشناسان مواد آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خاطر نشان کرد: با توجه به این که فلز سرب در همه رژلب ها وجود دارد، به خانم های باردار توصیه می شود در دوران بارداری از این ماده آرایشی استفاده نکنند.

ظاهری تصریح کرد: موادی مانند چربی ها، رنگ ها، اسانس و سرب به عنوان ماده اولیه در رژلب استفاده می شود و حتی در مارک های مرغوب نیز مقدار زیادی سرب وجود دارد.

شرکت های تولید کننده حاضر نیستند سرب موجود در رژلب را کاهش دهند زیرا سرب موجب جلا و خوش رنگ شدن آن می شود و همچنین میزان ماندگاری رژلب را افزایش می دهد.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. سمانه فقیهی گفت:

    با عرض سلام.بسیار سپاسگذارم که تحقیقاتی در این مورد صورت دادید و در اختیار ما قرار دادین.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ