خطوط معاینه فنی موتور سیکلت‌ها تعطیل است

۰۹اردیبهشت،

خطوط معاینه فنی موتور سیکلت‌ها تعطیل است

معاونین حمل و نقل و ترافیک کلان شهرهای تهران در نشست مشترکی که صبح امروز داشتند برای حل معضل ترافیک والودگی هوا بر توسعه حمل و نقل وترافیک و ارتقای کیفیت خودرو‌های تولید داخل و سوخت تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «عصرخودرو» به نقل از ایلنا، اولین نشست معاونین حمل و نقل و ترافیک کلان شهر‌ها برگزار شد که در این جلسه ضمن بررسی طرح پیشنهادی برای کاهش آلودگی‌های زیست محیطی کلان شهر‌ها موضوع حمل و نقل عمومی در بودجه ۹۲ کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین بر تجدید نظر و اصلاح قانون معافیت خودرو‌ها از معاینه فنی بار دیگر تاکید شد. در این جلسه رضوی مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران با بیان اینکه ۲۵ درصد آلودگی هوای تهران ناشی از تردد موتور سیکلت‌ها است گفت: علی رغم سهم بالای موتور سیکلت‌ها در آلودگی شهر تقریبا خطوط معاینه‌های فنی موتور سیکلت‌ها تعطیل است و مراجعی توسط موتور سیکلت‌ها نداریم.

وی با بیان اینکه در تهران ۱۲ مرکز معاینه فنی، ۱۰ خط معاینه فنی موتور سیکلت و ۶ خط معاینه فنی خودرو‌های سنگین وجود دارد گفت: در دو شیفت کاری سالانه قادر معاینه فنی ۳. ۵ میلیون خودرو هستیم که متاسفانه با قانون معافیت ۵ ساله خودرو‌ها شاهد کاهش چشمگیر مراجعات به این مراکز هستیم.

رضوی ادامه داد: در سال ۹۰ مجموع مراجعه خودرو‌های سبک به مراکز معاینه فنی تنها ۷۳۴ هزار خودرو بوده که این رقم در سال ۹۱ به ۶۹۲ هزار خودرو کاهش یافته است.

مدیر عامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های تهران تصریح کرد: در راستای اجرای قانون طی لایحه‌ای پیشنهاد داده‌ایم تا اطلاعات مربوط به معاینه فنی خودرو‌ها به صورت اتوماتیک به پلیس راهور ارائه شود تا تمامی خودرو‌های فاقد معاینه فنی به راحتی توسط پلیس جریمه شود.

دوشنبه ۹ اردیبهشت   ۲۲:۲۱

منبع: عصر خودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *