خط و نشان لاریجانی برای اهالی پاستور!

لاریجانی که به نظر می رسد شمشیر را علیه دولت محمود احمدی‌نژاد از رو بسته است، با تاکید بر استقلال مجلس برای دولت خط و نشان می کشد و می گوید: «استقلال مجلس استقلال و آزادگی کشور را به دنبال دارد. مجلس نهم باید با تمام توان این استقلال را نشان دهد.»این سخنان لاریجانی که تنها چند روز پس از به ریاست وی بر مجلس نهم ابراز می‌شود، حاکی از آن است، که مجلس جدید چالشهای بیشتری نسبت به مجلس هشتم با دولت پیدا خواهد کرد.

علی لاریجانی در مراسم تقدیر از بنایی نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی یکی از دامنه دارترین حملات و انتقادات خود نسبت به دولت محمود احمدی نژاد را ابراز داشت. و در حالی که از بی اخلاقی ها و جنجال آفرینی های برخی به شدت انتقاد کرد از اقدامات متقابل مجلس در قالب «پروژه اثبات استقلال مجلس خبر داد».

به گزارش تابناک، علی لاریجانی در حالی به انتقاد از بی اخلاقی‌های مسئولین پرداخت، که در سخنانی که به نظر می ‌رسد تنها مخاطبان آن مقامات عالی رتبه دولتی است، اظهار داشت: «همه باید تنها نیاز مردم را ببینند و در راه حل آن قدم بردارند از این رو مجلس برخلاف افراد دیگر که قیل و قال برای آنها جنبه سرگرمی دارد تنها به دنبال حل مشکلات مردمند.»

لاریجانی که به نظر می رسد شمشیر را علیه دولت محمود احمدی‌نژاد از رو بسته است، با تاکید بر استقلال مجلس برای دولت خط  و نشان می کشد و می گوید: «استقلال مجلس استقلال و آزادگی کشور را به دنبال دارد. مجلس نهم باید با تمام توان این استقلال را نشان دهد.»

این سخنان لاریجانی که تنها چند روز پس از به ریاست وی بر مجلس نهم ابراز می‌شود، حاکی از آن است، که مجلس جدید چالشهای بیشتری نسبت به مجلس هشتم با دولت پیدا خواهد کرد. چالشی که عمق آن به میزان استفاده رئیس مجلس نهم و همراهانش از توان مجلس برای نشان دادن «استقلال مجلس!» بستگی دارد.

از یک سو مشکلات اقتصادی منتج از ضعف مفرط تیم اقتصادی دولت و از سوی دیگر چالشهای روز افزون دولت با دستگاه‌های مختلف نظام از جمله زیر مجموعه‌های قوه قضائیه سبب شده است تا بهارستان بهانه‌های کافی برای انتقاد از عملکرد دولت داشته باشند و لاریجانی و اطرافیان وی این بار بر خلاف مجلس هشتم قصد دارند بیش از پیش در گود دعوای دولت و مجلس وارد شوند.

شکست حامیان دولت در انتخابات مجلس و متعاقب آن در هیئت رئیسه مجلس نهم از یک طرف و اختلاف فاحش آرای حداد عادل و لاریجانی از سوی دیگر عملا سبب خواهد است تا فراکسیون تازه تاسیس حامیان لاریجانی با شدت بیشتری به انتقاد از دولت بپردازند. از همین روی در سال پایانی دولت احمدی نژاد اختلاف‌ها گسترش خواهد یافت. امری که فقط دود آن به چشم مردم می رود و اوضاع اقتصادی کشور را بیش از گذشته دچار التهاب خواهد کرد.

از یک سو دولت با پشت کردن به قانون و عدم توجه به نقطه نظرات نمایندگان و از سوی دیگر اقدامات تلافی جویانه نمایندگان مجلس در پاسخ به عدم برآورده شدن خواسته‌هایشان از دولت روزهای پرتنشی را در افق سیاسی کشور به تصویر می کشد و این رفتار در حالی است که مقام معظم رهبری بارها بر تعامل سازنده دولت و مجلس تاکید کرده اند، اما به نظر نمی‌رسد افراد موثر در دولت و مجلس بنا داشته باشند دست از دعوای سیاسی بردارند.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *