خواص درمانی نارنگی

  عکس های جذاب امروز ارسال برای دوستان

نارنگی یکی از میوه ها از تیره مرکبات است که نسبت به پرتقال کوچک تر است، و مزه ترش و شیرین تری دارد.درخت ماندارین خانواده ای بزرگتر و متفاوت از نارنگی است میوه آن کوچکتر است که می تواند از هر دو طرف روی زمین به ورت ثابت قرار گیرد. پوستی نرم و پف کرده دارد که به آسانی از میوه جدا می شود.جدا شدن آسان بخشهای گوشت آن و اسید کمتر آن نسبت به پرتقال، نارنگی را به خوراکی دوست داشتنی برای بچه ها یا بزرگسالان تبدیل کرده است.نارنگی های ماندارین اصولا از اسپانیا می آیند و با درصد کمتری از مکزیک و مراکش هم تامین می شود.
● ترکیبات شیمیایی
نارنگی میوه ای زمستانی و غنی از ویتامین های A، B۱، B۲ وC است. نارنگی حاوی پروتئین ، چربی ، قند، مقدار زیادی فسفر و کلسیم است.
● خواص درمانی
این میوه خون را تصفیه و زیاد می کند. به خاطر داشتن مقدار فسفر و کلسیم بالا، نارنگی یکی از میوه هایی است که در تشکیل استخوان و اسکلت بدن موثر است. حاوی مقدار زیادی منیزیم است و از این طریق در فعالیت عضلانی، دستگاه گوارش و سیستم عصبی موثر است. سرد و تر ، مفرح قلب ،رافع خفقان، صفرا بر و فرونشاننده لهیب معده و کبد است. نارنگی مسکن اعصاب است و برای کلیه بیماران مفید است. اگر می خواهید شب راحت بخوابید چند دانه نارنگی بخورید.
● مضرات
مضرات خاصی برای آن بیان نشده است.

روزنامه مردم سالاری

گردآوری : پایگاه اینترنتی ممتازنیوز

تاریخ نشر سه شنبه ۲۸ شهریور   مشاهده : ۲   | بازدید از صفحه اول


ممتازنیوز – خواص خوراکیها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ