خواص شگفت انگیزه بابونه

مدیر مرکز گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی، گفت: فرآورده‌­های بابونه برای درمان التهابات میکروبی و غیرمیکروبی پوست مانند بهبود زخم­ها، آبسه­‌ها، جوش­ها و التهابات حفره دهان کاربرد دارد.

ایسنا: “علیرضا هادی‌پور” درمان حساسیت­های پوستی ناشی از اشعه و ناراحتی­های پوستی را از دیگر موارد مصرف این گیاه دارویی دانست و افزود: قسمت مورد استفاده گیاه بابونه گل خشک شده آن است که در التهابات پوستی و قرمزی پوست به صورت ضماد، حمام و پماد کاربرد دارد.

وی افزود: گیاه دارویی بابونه اثر ضد التهاب موضعی دارد، این اثر هم از عصاره تام الکلی و هم از اجزای جدا شده آن مشاهده شده و این مواد با استفاده از مدل­های استاندارد فارماکولوژیک التهاب و با استفاده از تجویز موضعی آزمایش شده‌­اند.

هادی‌پور گفت: از داروهای رسمی موجود در ایران می‌­توان به کرم کامیل (درمان التهابات پوستی، آزردگی­های جلدی ناشی از خراش­ها و بریدگی­های سطحی، خشکی و ترک پوست) و پودر بخور دینه(بهبود آکنه) اشاره کرد.

مدیر مرکز گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی آذربایجان‌شرقی با تاکید بر اثر ضد باکتری و ضد قارچی (عمدتاً علیه ارگانیزم­های گرم مثبت و کاندیداد آلبیکنس) فرآورده­‌های بابونه، ادامه داد: استعمال موضعی فراورده­‌های بابونه می‌­تواند اثر درمانی مثبتی روی زخم­های آلوده داشته باشد.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ