خودروهایی که ضعیف شناخته شدند

۰۶خردادماه،

به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی «ممتاز» به نقل از سایپانیوز، بسیار از خودروهای SUV جمع و جور معروف از تست تصادف تازه مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا رو سفید خارج نیامده اند. با این حال فقط دو خودروی سوبارو فارستر و میتسوبیشی آوتلندر آبرومندتر از بقیه، این تست ها را پشت سر گذاشتند.
در تست تصادف مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه آمریکا خودروهای هیوندایی توسان، فورد اسکیپ، کیا اسپورتیج، بیوک آنکور و جیپ پتریات از کرایسلر ضعیف شناخته شدند. این تست موسوم به هم پوشانی کوچک small overlap برای بخش جلوی خودرو به اجرا درآمد، در این تست این خودروها با سرعت ۴۰ مایل در ساعت با یک چهارم از بخش جلوی خودرو با مانع برخورد کردند. سبب انجام این آزمایش این است که تقریباً یک چهارم تصادفات جدی و منجر به جرح در ناحیه جلوی خودرو و در همین بخش یک چهارم اتفاق می افتد و معمولا به پای سرنشینان آسیب وارد می آورد.
بیشتر این خودروسازان در دفاع از خود گفته اند که ایمنی کلی این خودروها خوب شناخته شده و بعضی از آنها مثل کرایسلر و جنرال موتورز حتی جایزه برترین های ایمنی خودرو را از همان مؤسسه بیمه ایمنی بزرگراه دریافت کرده اند. فورد هم گفته است که این اولین باری است که مؤسسه ی یادشده این تست خاص را انجام داده و شرکت فورد بر خود لازم می داند که از نتایج این تست برای بهبود خودروهای آتی خود بهره بگیرد.
شاید به همین سبب است که مؤسسه مذکور به خودروهای برتر از لحاظ ایمنی مثل سوبارو فارستر و میتسوبیشی آوتلندر یک علامت مثبت هم اضافه کره است و از اصطلاح Top Safety Pick “Plus” برای آنان بهره گرفته است.
خودروهای بی ام و سری ایکس یک، نیسان روگ، مزدا سی ایکس۵ و فولکس واگن تیگوان و جیپ رانگلر در این تست لب مرز قرار دارند یعنی نه خوب می باشند و نه ضعیف.

ماخذ:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ