خودروهای ارزان قیمت به خاورمیانه می آید

۰۵م اسفند ،

خودروهای ارزان قیمت به خاورمیانه می آید

رنو و نیسان خودروهای ارزان قیمت تولید می‌کنند.

به نقل از خبرآنلاین، گروه خودروسازی رنو-نیسان با سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون یورویی برای ساخت یک کارخانۀ خودروسازی در هند قرار است خودروهای ارزان قیمت وارد بازار کند.

روزنامۀ ژاپنی نیکی روز جمعه اعلام کرد که شرکت خودروسازی رنو به همراه گروه ژاپنی نیسان- که اولین سهامدار این شرکت است- قرار است در چنای(جنوب هند) کارخانۀ ساخت خودروهای ارزان قیمت تأسیس کنند. واحد تازه که قرار است از نیمۀ دوم ۲۰۱۴ آغاز به کار کند سالیانه ۲۰۰٫۰۰۰ خودروی ارزان وارد بازار می‌کند. پایگاه اینترنتی مذکور قرار است واحد مونتاژ خودروهایی همچون داتسون-مدل قدیمی نیسان- باشد. مدلی که قرار است وارد بازارهای هند، اندونزی و روسیه نیز بشود. رنو نیز قرار است مدل‌های تازه ارزان قیمتی در این واحد مونتاژ تولید کند. رنو و نیسان با مشارکت یکدیگر پیشتر نیز پایگاه اینترنتیی را به راه انداخته بودند که سالیانه ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار خودرو را داشته است.

بخش قابل توجهی از تولیدات این کارخانه روانۀ بازارهای هند خواهد شد اما قرار است به سایر کشورها اعم از اروپا، خاورمیانه و آفریقا نیز صادر شود.

طبق اعلام رسانه‌های ژاپنی پیش‌بینی می‌شود مدل داتسون در سال آینده به قیمت ۵۰۰ هزار ین(۴۰۰۰ یورو) به فروش برسد. روزنامۀ نیکی در این باره می‌گوید: این مدل خاص قرار است تنها در پایگاه اینترنتی چنای تولید و در حدود ۳۰۰ هزار ین(۲۵۰۰ یورو) تجاری شود.

رنو نیز امیدوار است بتواند تولیدات خود را در سطح بالایی در بازارهای هند به فروش برساند.

یکشنبه ۶ اسفند   ۰:۵

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ