خودرو ریزه میزه برائ مسافرتهای داخل شهری+تصویر

۲۸ آبان ،

خودرو ریزه میزه برائ مسافرتهای داخل شهری+تصویر

عصر خودرو : آن چه هوندای مایکروکامیوتر را از رقبای خود از جمله iQ EV تویوتا متمایز می سازد، پلتفرم و اندازه ی این خودرو است. پلتفرم آن طوری طراحی شده که امکان تغییر ظاهر آن به راحتی میسر است.

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل از وایرد، پلتفرم خودروی مایکروکامیوتر به طراحی متغیر یا Variable Design موسوم است. پلتفرم طراحی متغیر به معنی آن است که امکان جابه جایی بعضی از بخش های بدنه و قوای محرکه این خودرو روی پلتفرم میسر است و به همین سبب کاربردهای آن را متنوع می سازد. جای باتری، کنترل یونیت و موتور ۱۵ کیلوواتی این خودرو را می توان روی پلتفرم تغییر داد. به این نوع طراحی، طراحی اسکیت بورد skateboard design می گویند که تحقق آن بیش از یک دهه طول کشیده است. این نوع طراحی اجازه می دهد که پیکربندی داخلی و خارجی خودرو به چند روش ممکن باشد. به بیان ساده تر، اجزای بدنه این خودرو را می توان جا به جا کرد و به شکل دلخواه در آورد. برائ مثال می توان این خودروی تک سرنشین را با مختصری تغییر به یک خودروی دو سرنشین یا وانت بار تبدیل کرد.
باتری یون-لیتیومی آن با هر بار شارژ نزدیک به ۱۰۰ کیلومتر می رود و حداکثر سرعت آن هم تقریباً ۱۰۰ کیلومتر در ساعت است. شارژ کامل آن سه ساعت طول می کشد. با فناوری های تازه تلفن های هوشمند سازگاری دارد. این خودرو کاربردهای بسیار متنوعی خواهد داشت از جمله تحویل بسته های سبک، رساندن کودکان به مدرسه و جا به جایی افراد سالمند. تست این خودرو در سطح ملی از سال ۲۰۱۳ آغاز می گردد. این خودرو کاربردهای داخل شهری فراوانی پیدا خواهد کرد. هوندا امیدوار است که این خودرو در طبقه بندی خودروهای چهارچرخ قرار بگیرد.

یکشنبه ۲۸ آبان   ۱۴:۳۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ