خود کفایی در صنعت “نفت” و گاز گچساران از دستاورد های انقلاب

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

خودکفایی در صنعت نفت و گاز گچساران از دستاوردهای بسیار بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران،پیش از انقلاب اسلامی تمام عملیات اکتشاف ، تولید ، انتقال ، تجهزیات و حتی نیروی انسانی و کارکنان این صنعت را کشورهای بیگانه به عهده داشتند و اما پس از ۳۵ سال تلاش مسئولان و مردم اجرای طرحهای بزرگ در بخش نفت ،گاز و پتروشیمی و خودکفایی در عرصه ساخت بسیاری از تجهیزات مدرن و ماشین آلات صنعتی در این بخش بزرگ اقتصادی و حیاتی افتخاری برای ملت سربلند ایران اسلامی و کارکنان خدوم شرکت نفت است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با اشاره به دستاوردهای ارزنده انقلاب اسلامی در بخشهای صنعتی بویژه نفت وگاز گفت: ۷۰ درصد از قطعات و تجهیزات نفتی این شرکت در داخل کشور تولید می شود.

محمد باورساد افزود: تعمیر و ایمن سازی تمام قطعات تاسیسات نفت وگاز گچساران با تلاش شبانه روزی نیروی های متخصص بومی و بدون هیچ نوع وابستگی ، از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی گفت: این درحالی است که قبل از انقلاب اسلامی دانش بهره برداری نفت و گاز در اختیار ایران نبود اما این فرایند هم اکنون به برکت انقلاب اسلامی بومی شده است.

وی از صرفه جویی ۵۰۰ میلیارد تومانی از تولید تجهیزات و قطعات تاسیسات نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران از سوی متخصصان داخلی کشور خبر داد و گفت: این خودکفایی نشان از نقش برآب کردن تحریم های اقتصادی قدرت های جهانی در عرصه صنایع نفت وگاز دارد.

رییس اداره نگهداری و تعمیرات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: این شرکت با ساخت بیش از یک هزار قطعه از لوازم فنی مورد نیاز به خودکفایی ۸۰ درصدی در ساخت و تعمیر قطعات مورد نیاز صنعت نفت دست یافته است .

محمد شهبازی با بیان اینکه از سال ۸۴ تاکنون که بسیاری از قطعه های مورد نیاز صنعت نفت توسط شرکت های خارجی مورد تحریم واقع شده است ، گفت: متخصصان داخلی بسیاری از قطعه ها را طراحی و ساخته اند و ساخت و تعمیر تجهیزات و قطعات اساسی مورد نیاز صنعت نفت با هدف مقابله با تحریم ها و جلوگیری از کاهش تولید نفت در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران صورت گرفته است.

وی افزود: این شرکت در زمینه خودکفایی و تامین قطعات و لوازم صنایع نفت و گاز در چهار سال قبل ۷۵ میلیارد ریال صرفه جویی اقتصادی داشته است .

شهبازی گفت: با توجه به توانمندی های کشور ایران در زمینه صنعت، معدن، نفت و گاز و صنایع پایین دستی آن، تحریم ها هیچ وقت کارساز نشده است و استفاده از خدمات متخصصان داخلی از افتخارات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.

شهبازی یکی از قطعات اساسی را توربین TA عنوان کرد و افزود: تعمیر و بازسازی تیغه های داغ این توربین در بهره برداری و ارسال نفت به مبادی صادراتی بسیار مهم است.

وی یکی دیگر از اقدامات متخصصان شرکت نفت و گاز گچساران را در ساخت پروانه کمپرسورهای واحد گاز و گازمایع ۹۰۰(پازنان۲) وهمچنین تعمیر کلی کمپرسور این واحد عنوان کرد .

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران با تولید روزانه ۶۷۰ بشکه نفت در روز دومین تولیدکننده نفت کشور است.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ