خوراکیهایی که کلسترول بد را کاهش می‌دهند

۲۹م دیماه ،

خوردن یک کاسه بلغور جو می‌تواند یک روش در کاهش سطح لیپوپروتئین‌ها که به‌عنوان کلسترول بد شناخته می‌شوند …

خبرنو:متخصصان هندی مصرف ۵ نوع غذا را که در کاهش کلسترول بد موثرند پیشنهاد کردند.این متخصصان خوراک و مواد غذایی را که در ادامه معرفی می‌شوند، برای کاهش کلسترول مفید می‌دانند:

جو خوراکی با فیبر بالا

خوردن یک کاسه بلغور جو می‌تواند یک روش در کاهش سطح لیپوپروتئین‌ها که به‌عنوان کلسترول بد شناخته می‌شوند باشد که به صورت فیبر محلول است. در حال حاضر، این فیبر محلول به کاهش جذب کلسترول در خون کمک می‌کند. مصرف به طور منظم حدود ۵ گرم از این فیبر محلول، بسیار مفید است. جو در نان، کلوچه و انواع مختلفی از مواد غذایی دیگر وجود دارد که می‌تواند در زمان صبحانه مصرف شود.

روغن زیتون

روغن زیتون حاوی عوامل کاهنده کلسترول و آنتی اکسیدان‌ها است که به کاهش کلسترول بد کمک می‌کند و این در حالی است که بر روی کلسترول خوب بی‌تاثیر است.

سعی کنید در رژیم غذایی روزانه خود، ۲۳ گرم روغن زیتون را جایگزین سایر روغن‌ها کنید.

چای سبز

نوشیدن یک فنجان چای سبز می‌تواند به میزان قابل توجهی در کاهش کلسترول بد موثر باشد.

چای سبز همچنین مانع از لخته شدن خون می‌شود و در تقویت قلب و پیشگیری از سکته مغزی و سایر بیماری‌های قلبی عروقی موثر است.

مغزها

به گفته متخصصان تغذیه، مغزها مسدودکننده جذب کلسترول در خون و کاهش‌دهنده میزان تری گلیسیرید است و در نتیجه سبب کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. مغزها حاوی مقدار کافی از پروتئین، فیبر، ویتامین‌ها و چربی‌های اشباع نشده است که می‌تواند کاهنده کلسترول باشد.

سویا

سویا به خودی خود یک غذای ارزان و از نظر تغذیه کامل است و به کاهش کلسترول کمک می‌کند. سویا یک منبع غنی از ویتامین‌ها، کلسیم، فسفر و آهن است و همچنین جایگزین مناسبی برای چربی‌های حیوانی محسوب می‌شود.


سایت خبرنو|خبر نو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *